• Lata doświadczeń w biznesie
  • kontakt@naszedziecko.pl

Jakie słodycze dla dziecka do szkoły? Pałeczki jogurtowe!

Jakie słodycze dla dziecka do szkoły? Pałeczki jogurtowe!

Wszyscy dobrze wiemy, jak karmi się na szkolnych stołówkach. Choć nie powinniśmy się przyczepiać do zup i dań głównych (choć możemy ...), to na pewno przyczepimy się do słodyczy, które w dziecięcej diecie mają spore znaczenie, a każde dziecko powinno jadać tylko dedykowane jemu zachowaniu słodkości.

Zrezygnuj ze szkolnych słodkości! Nie płać za to!

Szkoły podstawowe pobierają opłaty za bufet na który składa się, oprócz posiłków - również deser. Może to być oczywiście jogurt, lecz zazwyczaj kończy się na produktach, które nie powinny się znaleźć w jadłospisie dziecka. Naszym zdaniem nie warto płacić za desery, które nie będą dedykowane. Dziecko może się po nich zachowywać agresywnie, bo nagromadzenie "złego" cukru zawsze powoduje zmiany w zachowaniu.

Pałeczki jogurtowe nie szkodzą i są zdrowe

Pałeczki na bazie wafla oraz jogurtu są nie tylko bardzo dobre, ale też pro zdrowotne. Jedno opakowanie zamówione w sieci może kosztować do 15 złotych. Starczy na kilka dni podjadania, a zdaniem ekspertów od żywienia nic tak nie pobudza receptorów mózgu do nauki jak składniki zawarte w jogurcie. Ponadto dziecko dostarczy organizmowi odpowiedniej ilości zdrowych kalorii, a nie zwykłego cukru, którego w diecie dziecka nie powinno być wiele.

Pałeczki jogurtowe są tak dobre, że nawet rodzice lubią je podjadać. Co o nich sądzicie? Piszcie pod tematem!

 

Udostępnij:

Zobacz