Najnowsze artykuły

Najlepsze zabawki dla małego majsterkowicza

Wybierając zabawki dla dzieci, kierujemy się różnymi kryteriami. Bierzemy pod uwagę między innymi zainteresowania naszego malucha oraz cenę i jakość...

Czytaj Więcej

Top 3 najlepszych gier stołowych dla dzieci

Gry stołowe to jedne z najbardziej lubianych gier wśród dzieci w każdym wieku. Takie gry są doskonałą okazją do współzawodnictwa oraz świetnej zabawy z rówieśnikami. Granie w takie gry jest także świetnym sposobem integracji. W takie gry mogą grać zarówno dzieci, jak i dorośli, dlatego to idealna okazja do spędzania czasu razem. W sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów tego typu gier. Na które z nich warto się zdecydować? Przedstawiamy największe hity w kategorii gry stołowe.

Piłkarzyki

Niekwestionowanym liderem naszego zestawienia są oczywiście piłkarzyki. Stoły do piłkarzyków są wręcz uwielbiane przez dzieciaki. W trakcie gry dzieci mają okazję wcielić się w rolę prawdziwych piłkarzy i poprowadzić swoją drużynę do zwycięstwa. Gra wymaga dużej zręczności i spostrzegawczości, dostarcza też mnóstwa emocji. Po obydwu stronach stołu znajdują się manualne liczniki pozwalające na pokazywanie bieżącego wyniku. W piłkarzyki można grać w dwie lub cztery osoby. Kupując stół do piłkarzyków, zwróćmy uwagę przede wszystkim na jakość wykonania. Ważna jest zarówno trwałość samej płyty, jak i wykonanie uchwytów.

Cymbergaj

Kolejnym hitem wśród gier stołowych jest popularny cymbergaj, znany również jako Air Hockey. Cymbergaj jest jedną z najbardziej lubianych gier zręcznościowych. Zasada działania gry polega na powstawaniu na powierzchni płyty specjalnej poduszki powietrznej, po której poruszają się krążki. Jest to możliwe dzięki specjalnej budowie płyty, w której znajdują się niewielkie otwory. To właśnie przez nie wydmuchiwane jest powietrze pozwalające na ślizganie się krążków. Cymbergaj jest grą dla dwóch osób. W trakcie rozgrywki uczestnicy stają po przeciwległych stronach stołu. Punkty zdobywa się poprzez umieszczenie krążka w oznaczonych miejscach za pomocą specjalnych rakietek.

Bilard

Jedną z najbardziej kultowych gier stołowych jest bilard. Dlaczego nie podarować sobie czegoś naprawdę wyjątkowego i nie skusić się na zakup stołu bilardowego? Bilard to doskonała forma rozrywki dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Do użytku domowego najpraktyczniejsze będą stoły składane, wyposażone w kółka. Takie stoły można w łatwy sposób złożyć i przemieścić w dowolne miejsce. Bilard może być świetną okazją do wspaniałej zabawy dla całej rodziny. Gwarantujemy, że dzieciaki będą zachwycone!

A może wszystko w jednym?

A co jeśli chcielibyśmy mieć wszystkie z wymienionych gier, ale nie możemy sobie na to pozwolić z powodu braku miejsca? Idealnym rozwiązaniem będzie zakup stołu do gry umożliwiającego granie w kilka rodzajów gier! Takie stoły są wyposażone w kilkanaście plansz, które w łatwy i szybki sposób możemy wymieniać. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest cena – za stół z planszami wymiennymi zapłacimy znacznie mniej niż gdybyśmy chcieli kupić wszystkie gry osobno. Na takim stole będziemy mogli zagrać nie tylko w piłkarzyki, cymbergaja i bilard, lecz także w wiele innych gier.