Najnowsze artykuły

Najlepsze zabawki dla małego majsterkowicza

Wybierając zabawki dla dzieci, kierujemy się różnymi kryteriami. Bierzemy pod uwagę między innymi zainteresowania naszego malucha oraz cenę i jakość...

Czytaj Więcej

Maluch w ogrodzie, czyli wybieramy zabawki do ogrodu

Chyba każdy z nas marzy o własnym ogrodzie. Niezależnie od jego rozmiarów, przydomowy ogródek może być świetnym miejscem do zabawy i relaksu na świeżym powietrzu. Czas spędzony w ogrodzie jest wyjątkowo przyjemny, jeżeli towarzyszą nam w tym najbliżsi. Ogródek jest również niesamowitym miejscem do poznawania świata i kontaktu z przyrodą dla najmłodszych domowników. Dzieci wprost uwielbiają czas spędzany na zewnątrz. Z tego względu warto wyposażyć ogródek w ciekawe sprzęty i zabawki, dzięki którym dziecko będzie miało okazję do fantastycznej zabawy i odkrywania świata. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie zabawki najlepiej sprawdzą się do dziecięcych aktywności w ogrodzie. Wyniki obserwacji zamieściliśmy w poniższym artykule. Jesteście ciekawi? Zapraszamy do lektury.

Basen ogrodowy

Kąpiel w basenie na świeżym powietrzu to jedna z ulubionych zabaw dziecięcych. Własny basen to marzenie każdego dziecka – to naprawdę kapitalne miejsce do aktywności na świeżym powietrzu. Nie ma chyba nic przyjemniejszego w ciepły, letni dzień niż beztroskie pluskanie się w basenie.
W sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów basenów ogrodowych. Różnią się od siebie między innymi wielkością, jak i głębokością i kształtem. Różna będzie także cena takich basenów. Oczywiście najtańsze są zazwyczaj niewielkie, płytkie baseniki stworzone z myślą o najmłodszych dzieciach. Takie baseny spełniają właściwie funkcję brodzików, dlatego mogą do nich wchodzić nawet najmłodsze dzieci.
Jeżeli chodzi o typy dużych basenów ogrodowych, najpopularniejsze są trzy rodzaje: rozporowe, panelowe oraz stelażowe. Są one przeznaczone dla starszych dzieci, lecz z powodzeniem mogą być używane także przez osoby dorosłe. W przydomowych ogrodach najczęściej można spotkać baseny stelażowe, oparte na wytrzymałej konstrukcji w formie metalowego stelaża. Na stelażu rozciągnięte są trzy warstwy materiału PCV. Bez względu na typ basenu warto dokupić do niego akcesoria dodatkowe. Jednym z najpraktyczniejszych dodatków są specjalne schodki, ułatwiające wchodzenie do wody.

Trampolina

Dzieci wprost uwielbiają skakać. Dlatego z pewnością będą zachwycone, gdy w ich ogródku stanie prawdziwa trampolina. Skakanie na trampolinie nie tylko jest fantastyczną zabawą, lecz pomaga także w ćwiczeniu wytrzymałości i sprawności fizycznej. Regularne korzystanie z trampoliny doskonale wpływa na kondycję. Trampoliny ogrodowe są w pełni bezpieczne, ponieważ wokół części przeznaczonej do skakania rozciągnięta jest warstwa specjalnej siatki uniemożliwiającej upadek dziecka na twarde podłoże. Trampoliny ogrodowe składają się zwykle z dwóch stelaży metalowych: na pierwszy naciąga się batut do skakania, a na drugi zakłada się wspomnianą już siatkę. Aby ułatwić dziecku wchodzenie i schodzenie z trampoliny warto dokupić specjalne schodki do postawienia przy urządzeniu.

Place zabaw

Specjalnie z myślą o najmłodszych dzieciach produkowane są ogrodowe place zabaw. Składają się zwykle z kilku części, obejmujących m. in. zjeżdżalnię i domek wraz z przedsionkiem. Domki wykonane są z tworzywa odpornego na działanie warunków atmosferycznych (w tym wilgoci). Mogą stanowić pierwszą „bazę” małych odkrywców lub służyć jako miejsce do rysowania czy jedzenia posiłków. W sprzedaży dostępne są wersje przeznaczone dla najmłodszych dzieci, jak i dla tych trochę starszych.