Najnowsze artykuły

Najlepsze zabawki dla małego majsterkowicza

Wybierając zabawki dla dzieci, kierujemy się różnymi kryteriami. Bierzemy pod uwagę między innymi zainteresowania naszego malucha oraz cenę i jakość...

Czytaj Więcej

Oryginalne prezenty dla czterolatka

Wybranie dobrej zabawki wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Aby uniknąć sytuacji, gdy dziecko straci zainteresowanie zabawką już po kilku minutach, kupując zabawki, musimy kierować się kilkoma czynnikami. Po pierwsze musimy wziąć pod uwagę wiek naszego malucha. Zabawka dla kilkumiesięcznego szkraba nie spełni już oczekiwań dziecka w wieku kilku lat. Kolejną ważną kwestią są zainteresowania naszego malca. Co prawda u najmłodszych dzieci trudno jeszcze dostrzec ich gusta i preferencje, jednak u kilkulatków jest to już możliwe. Jeśli damy dziecku zabawkę zgodną z jego zainteresowaniami, będziemy mieli pewność, że kilkulatek będzie z niej zadowolony i będzie chciał się nią bawić. Kupując zabawki, powinniśmy wziąć także pod uwagę jakość wykonania przedmiotu. Niedopuszczalne jest dawanie maluchowi zabawki pomalowanej toksycznymi barwnikami czy zawierającej elementy mogące stanowić dla dziecka jakiekolwiek niebezpieczeństwo. W dzisiejszym poradniku podpowiemy, na jakie zabawki warto zwrócić uwagę w przypadku czterolatków.

Klocki

Każde dziecko lubi bawić się klockami. Stawianie własnych budowli z wielu elementów daje dzieciakom niesamowitą frajdę. Im dziecko starsze, tym części konstrukcyjne mogą być coraz mniejsze. Klocki to pierwsza z propozycji, która znalazła się na naszej liście zabawek dla czterolatków. W sklepach znajdziemy ogromny wybór klocków – skąd zatem mamy wiedzieć, które z nich będą odpowiednie dla naszego czterolatka? Pierwsze, na co powinniśmy zwrócić uwagę, to po prostu oznaczenie na opakowaniu. Producenci umieszczają na pudełkach informację na temat tego, dla jakiego wieku dobry będzie dany zestaw. Klocki pomagają nie tylko rozwijać dziecięcą kreatywność, lecz także ćwiczyć cierpliwość i koncentrację na jednym zadaniu.

Zabawki interaktywne

W wieku czterech lat dziecko jest na etapie bardzo intensywnego zainteresowania całym otaczającym je światem. Z tego względu maluch lubi nie tylko przyglądać się temu, co dzieje się wokół, lecz także badać świat wszystkimi zmysłami. Aby mu w tym dopomóc, warto podarować maluchowi zabawki interaktywne. Ten rodzaj zabawek zachęci do aktywności każdego czterolatka. Zabawki interaktywne są jednymi z najbardziej lubianych zabawek dla dzieci w tym wieku.

Zestawy dla małych majsterkowiczów

Dzieci w wieku czterech lat uwielbiają budować własne konstrukcje. Czterolatki kochają wszelkiego typu czynności, w których mają okazję posługiwać się narzędziami. Dlatego będą wprost zachwycone, jeżeli damy im ich pierwszy zestaw małego majsterkowicza. Dziecięce zestawy do majsterkowania składają się z zabawkowych wersji popularnych narzędzi warsztatowych, np. młotków, śrub, gwoździ, pił, imadeł czy wiertarek. Dobra zabawa murowana!