Najnowsze artykuły

Najlepsze zabawki dla małego majsterkowicza

Wybierając zabawki dla dzieci, kierujemy się różnymi kryteriami. Bierzemy pod uwagę między innymi zainteresowania naszego malucha oraz cenę i jakość...

Czytaj Więcej

Zabawa dla całej rodziny, czyli najlepsze gry rodzinne

Czas spędzony z rodziną jest bezcenny. Dlatego warto zadbać o to, by był on możliwie najciekawszy. Od jakiegoś czasu coraz większą popularność zyskują różnego rodzaju gry rodzinne. Wśród nich znajdują się gry planszowe, karciane i zręcznościowe. W sprzedaży dostępnych jest naprawdę sporo tytułów, dlatego często zadajemy sobie pytanie który z nich wybrać. Z tego powodu przed zakupem gry warto przejrzeć oferty sklepów internetowych, poczytać opinie innych graczy oraz zapoznać się z najnowszymi rankingami. Aby pomóc w wybraniu najlepszych gier rodzinnych przygotowaliśmy zestawienie Top 5 najciekawszych propozycji. Gotowi? Zaczynamy!

Twister

Na początek trochę ruchu. Znana chyba wszystkim gra TWISTER od lat bije rekordy popularności. To świetna forma rozrywki dla dzieci i całej rodziny. W skład zestawu wchodzi specjalna mata z różnokolorowymi polami oraz plansza ze wskazówką. Zasada gry polega na tym, że każdy z graczy po kolei musi umieścić dłoń lub stopę na pokazanym przez wskazówkę polu. Po wykonaniu swojego ruchu nie można zdjąć dłoni ani stopy z zajmowanego pola. Kto oderwie rękę lub stopę od planszy, ten odpada z gry. Wygrywa ten z graczy, któremu uda się wykonać jak najwięcej ruchów i który najdłużej pozostanie na macie. TWISTER to świetna gra zręcznościowa, w której może brać udział od dwóch do czterech osób.

Jenga

Tym razem pora na grę zręcznościową, w której liczy się zarówno technika, jak i refleks. Słynna JENGA składa się z drewnianych klocków opisanych różnymi liczbami i kostek do gry. Na początku gry jeden z uczestników buduje wieżę z klocków. Do zbudowania każdego z poziomów należy wykorzystać trzy klocki. Gdy konstrukcja stanie już na stole, zadaniem graczy jest kolejne wyjmowanie z wieży po jednym klocku – w taki sposób, aby nie zniszczyć konstrukcji i aby wieża się nie zawaliła. Gracze wyjmują klocki naprzemiennie, za każdym razem umieszczając wyjęty klocek na szczycie wieży. Jest jeszcze drugi wariant gry. W tej wersji każdy z graczy rzuca czterema kostkami i sumuje ilość wyrzuconych oczek. Następnie znajduje w wieży klocek, na którym jest wskazana liczba, wyjmuje go z konstrukcji i tak jak poprzednio stawia na samej górze. To bardzo wciągająca i ekscytująca gra, w której jedna rozgrywka może trwać nawet kilka godzin! Ilość graczy jest dowolna.

Piłkarzyki

Kolejnym przykładem świetnej gry zręcznościowej dla całej rodziny są piłkarzyki. Granie w piłkarzyki pozwala na aktywne spędzenie czasu, a przy okazji na zakosztowanie dużej dawki emocji. To idealna propozycja dla tych, którzy lubią sport, zwłaszcza dla fanów piłki nożnej. W rozgrywce może brać udział jednocześnie od dwóch do czterech osób. W zależności od możliwości możemy wybrać albo klasyczną grę jeden na jeden, albo zagrać drużynowo.

Kręgle

W naszym zestawieniu nie mogliśmy pominąć także propozycji dla najmłodszych. Świetną grą dla maluchów są lekkie kręgle wykonane z pianki wraz z piankową piłeczką. Zabawę możemy zorganizować w domu lub w ogrodzie. Gra jest odpowiednia dla dzieci w każdym wieku. Podczas gry w kręgle dzieci mogą uczyć się zręczności, a każda nowa rozgrywka przynosi całą masę emocji i wrażeń. Dzięki temu, że do wykonania zestawu użyto miękkiej i lekkiej panki, zabawa w kręgle jest w pełni bezpieczna nawet dla najmłodszych graczy. To świetna propozycja ciekawej zabawy dla całej rodziny.

Dowiedz się więcej o zabawach dla dzieci na Zabawna-kraina.pl