Najnowsze artykuły

Najlepsze zabawki dla małego majsterkowicza

Wybierając zabawki dla dzieci, kierujemy się różnymi kryteriami. Bierzemy pod uwagę między innymi zainteresowania naszego malucha oraz cenę i jakość...

Czytaj Więcej

Jak wybrać odpowiednią przytulankę dla dziecka

Intensywny rozwój technologii można współcześnie zobaczyć wszędzie. Dotyczy to także rynku zabawek dla dzieci. Możemy obecnie wybierać w tysiącach modeli i typów zabawek, a ta gałąź przemysłu rozwinęła się obecnie do naprawdę sporych rozmiarów. Jednak w całej tej różnorodności i nowoczesności pamiętajmy, że są takie zabawki, które – pomimo iż są bardzo proste i nie zmieniają się właściwie od lat – obowiązkowo powinny znaleźć się w dziecięcym pokoju. Takimi zabawkami są różnego rodzaju przytulanki. Czy to w formie maskotek, czy w formie pluszaków – zabawki do przytulania pełnią niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka od najwcześniejszych chwil jego życia. W dzisiejszym tekście podpowiemy, jak wybrać najlepszą przytulankę dla malucha. Zapraszamy do lektury.

Po co dziecku przytulanka?

Największą rolą przytulania jest zapewnianie poczucia bezpieczeństwa. Przytulanie od najmłodszych lat kojarzy się dziecku z dotykiem – przecież już od samych narodzin (a nawet i wcześniej) było przytulane, kołysane i ogrzewane ciepłem ciała matki. Przytulanie oznacza dla dziecka poczucie bliskości, ciepła i zaopiekowania. Dlatego bardzo ważne jest, aby od samego początku dawać dzieciom możliwość przytulania się do misiów, maskotek czy innych pluszaków. W późniejszym okresie, gdy dziecko ma już kilka lat, pluszaki czy zabawki do przytulania często stają się pierwszymi powiernikami dziecięcych tajemnic czy wiernymi towarzyszami zabaw. Warto zatem zadbać o to, by niezależnie od wieku dziecko miało swoją ulubioną przytulankę. Przytulanie jest najlepszym sposobem na dziecięcy stres oraz łagodzenie trosk i zmartwień kilkulatków. Przytulanki pomagają także w zaśnięciu i sprawiają, że dziecko spokojnie przesypia całą noc.

Czym kierować się przy wyborze przytulanki?

W przypadku zabawek służących do przytulania najważniejszą kwestią nie jest ich cena, lecz jakość wykonania. Wybierając przytulankę zwróćmy uwagę przede wszystkim na materiał, z jakiego została zrobiona. Dobra przytulanka powinna być miękka i wykonana z delikatnego, niefarbującego materiału. Równie ważne jest to, abyśmy wybrali taką zabawkę, która będzie dostosowana do wieku dziecka i będzie cieszyła się jego zainteresowaniem. Inne przytulanki nadają się dla niemowląt, a inne dla starszych dzieci.

Maskotki-zwierzątka

Największym zainteresowaniem cieszą się wśród dzieci przytulanki w kształcie zwierzątek. Dzieje się tak dlatego, że takie maskotki są bardzo różnorodne i z łatwością są w stanie rozbudzić dziecięcą ciekawość. Dzieci kilkuletnie lubią też maskotki wydające dźwięki i zdolne do poruszania się. Takie maskotki nie tylko bawią, lecz także uczą. Ciekawym pomysłem może być również zakup maskotki wyposażonej w pozytywkę.

Przytulanki dla niemowląt

Myśląc o przytulankach najczęściej mamy na myśli różnego rodzaju maskotki w kształcie zwierzątek. Często zastanawiamy się, czy takie zabawki można dawać nowo narodzonemu maluszkowi. Producenci współczesnych zabawek mają w swojej ofercie bogaty wybór przytulanek dla niemowląt, którymi dzieci mogą bawić się w pełni bezpieczny dla nich sposób. Podczas wybierania przytulanki dla niemowlaka najlepiej zdecydować się na taką, która będzie pozbawiona małych, łatwych do odczepienia elementów. Im bardziej prosta będzie zabawka, tym lepiej. Ważne jest, by była przy tym bardzo miękka i przyjemna w dotyku.