Najnowsze artykuły

Najlepsze zabawki dla małego majsterkowicza

Wybierając zabawki dla dzieci, kierujemy się różnymi kryteriami. Bierzemy pod uwagę między innymi zainteresowania naszego malucha oraz cenę i jakość...

Czytaj Więcej

Zabawa w lekarza - jakie zabawki warto kupić dziecku?

Małe dzieci uwielbiają naśladować dorosłych. Oczywiście pierwszymi i najważniejszymi dorosłymi w ich życiu są rodzice. Maluchy pilnie podpatrują rodziców i usilnie starają się być takie jak oni. Dotyczy to zarówno czynności wykonywanych w domu (jak chociażby pranie, sprzątanie czy gotowanie), jak i pracy, jaką rodzice wykonują zawodowo. Bardzo często dzieci chcą być nauczycielami, strażakami, policjantami czy lekarzami. Jednak dziecięce zainteresowanie zawodami wykonywanymi przed dorosłych nie dotyczy wyłącznie pracy rodziców. Już od najmłodszych lat u niektórych dzieci pojawiają się silne zainteresowania jakimiś profesjami czy zawodami. I chociaż pewnie te chęci po drodze zmienią się jeszcze kilkanaście razy, nie warto hamować dziecięcej kreatywności. W dzisiejszym poradniku podpowiemy, jakie zabawki można podarować dziecku, które chce być w przyszłości lekarzem. Zapraszamy do lektury.

Must have każdego małego lekarza

Dzieci uwielbiają wcielać się w różne role. Jeśli nasz maluch wykazuje zainteresowanie profesją lekarza, możemy mu w tym pomóc. W pierwszej kolejności warto podarować dziecku podstawowe atrybuty każdego lekarza, czyli biały kitel i stetoskop. Gwarantujemy, że gdy tylko maluch ubierze się w taki strój i włoży na szyję stetoskop, jego wyobraźnia pozwoli mu przeobrazić się w najprawdziwszego doktora. Wszystkie akcesoria lekarskie, jakie podarujemy naszemu maluchowi, muszą być oczywiście przedmiotami zabawkowymi. Bez problemu kupimy je w dobrych sklepach z zabawkami – możemy skorzystać w tym zakresie zarówno z oferty sklepów stacjonarnych, jak i sklepów internetowych. Naszym zdaniem najlepiej sprawdzają się zestawy małego doktora w specjalnych walizeczkach. Znajdziemy tam wszystkie niezbędne akcesoria, dzięki którym dziecko będzie mogło wykonywać pierwsze badania na swoich pluszowych pacjentach. Przyrządy lekarskie, jakie znajdziemy w takich walizkach, nie tylko do złudzenia przypominają prawdziwe narzędzia lekarskie, lecz także są wykonane kolorowych tworzyw o ciekawych fakturach.

Zestawy edukacyjne

Zabawa w lekarza może być dla naszego podopiecznego także doskonałą formą nauki. Aby wspomóc rozwój dziecięcej kreatywności, warto podarować mu specjalny zestaw edukacyjny. W sprzedaży dostępne są na przykład zestawy składające się z zabawkowej wersji stołu lekarskiego na kółkach, rozbudowanego o doczepiane półeczki boczne oraz panel znajdujący się pod spodem. Boczne półki idealnie nadają się do przeprowadzania badań na misiach czy lalkach, natomiast dolna półka świetnie sprawdza się jako miejsce do przewożenia lekarstw. Cały stolik jest ruchomy dzięki zamontowaniu na dole specjalnych kółeczek. W zestawie znajduje się także zamykana walizka z narzędziami.