Najnowsze artykuły

Najlepsze zabawki dla małego majsterkowicza

Wybierając zabawki dla dzieci, kierujemy się różnymi kryteriami. Bierzemy pod uwagę między innymi zainteresowania naszego malucha oraz cenę i jakość...

Czytaj Więcej

Najlepsze zabawki dla małego majsterkowicza

Wybierając zabawki dla dzieci, kierujemy się różnymi kryteriami. Bierzemy pod uwagę między innymi zainteresowania naszego malucha oraz cenę i jakość wykonania danej zabawki. Szeroki asortyment zabawek dziecięcych wcale nie ułatwia nam zadania – tak naprawdę często nie mamy pewności, jakie zabawki będą dobre dla naszego podopiecznego. Dlatego zdarza się, że wręczamy dziecku zabawki, które wcale nie przypadają mu do gustu. W dzisiejszym artykule opiszemy jeden z typów zabawek, które idealnie nadają się dla dzieci w każdym wieku. Mowa tu o zabawkach do majsterkowania, które są wręcz uwielbiane przez maluchy. Dlaczego to właśnie one cieszą się tak dużym powodzeniem u dzieci? Spróbujmy to wyjaśnić.

Zabawki do majsterkowania – dlaczego warto?

Dzieciństwo to wyjątkowy okres w życiu człowieka. W tym czasie następuje intensywny rozwój fizyczny i psychiczny. Z tego względu dzieciom w tym wieku towarzyszy wyjątkowo intensywna kreatywność i bardzo bogata wyobraźnia. Maluchy stopniowo uczą się orientowania w różnych sytuacjach dnia codziennego i odkrywają coraz to nowe zasady rządzące światem. Idealnym przykładem zabawek wspomagających rozwój dziecięcej kreatywności są właśnie zabawki do majsterkowania. Takie zabawki umożliwiają maluchowi samodzielne poszukiwanie rozwiązań oraz pozwalają im naśladować czynności wykonywane przez dorosłych. Małe dziecko jak gąbka chłonie zachowania rodziców, będących dla niego pierwszymi i najważniejszymi wzorami do naśladowania. Zabawki do majsterkowania pomagają również w integracji malucha z innymi dziećmi, ponieważ umożliwiają wspólną zabawę z rówieśnikami.

Zabawki do majsterkowania – dla kogo?

Przyjęło się uznawać, że zamiłowanie do majsterkowania wykazują głównie chłopcy. Jednak wcale nie stanowi to reguły: duża część dziewczynek także lubi taki sposób spędzania czasu. Dlatego przed rodzicami stoi ważne zadanie, polegające na dostrzeżeniu, czym interesuje się maluch, i dopasowanie na tej podstawie jego zabawek. Jeśli widzimy, że nasza córka lubi bawić się w konstruowanie różnych rzeczy, warto podarować jej właśnie zestaw do majsterkowania.

Rodzaje zabawek do majsterkowania

W ofercie dobrych sklepów z zabawkami znajdziemy szeroki asortyment zabawek dla małych majsterkowiczów. Najprostszym przykładem mogą być zabawkowe narzędzia, np. młotki, śrubokręty czy piły wykonane z drewna. Bardzo dobrym pomysłem będzie podarowanie dziecku rozkręcanego pojazdu wraz z zestawem narzędzi – maluch będzie mógł samodzielnie rozkręcić i skręcić taki pojazd, mając przy tym całą masę frajdy. Świetnie sprawdzają się także mini-warsztaty, składające się ze stolika i kompletu zabawkowych narzędzi (np. młotka, kątowników, kluczy, śrubek, gwoździ, imadła i wiertarki).