Najnowsze artykuły

Najlepsze zabawki dla małego majsterkowicza

Wybierając zabawki dla dzieci, kierujemy się różnymi kryteriami. Bierzemy pod uwagę między innymi zainteresowania naszego malucha oraz cenę i jakość...

Czytaj Więcej

Sprawdzone sposoby na świetną zabawę w ogrodzie

Niedługo wiosna, a więc pora, gdy częściej spędzamy czas w ogrodzie. Nie tylko dorośli nie mogą doczekać się nadejścia cieplejszych dni – również dzieci marzą już o beztroskiej zabawie na świeżym powietrzu. Czas spędzony w ogrodzie mogą umilić rozmaite zabawki i sprzęty. Postanowiliśmy przejrzeć się najciekawszym propozycjom i przygotować subiektywny ranking najlepszych sposobów na zabawę w ogrodzie. Zapraszamy do lektury.

Zjeżdżalnie dla dzieci

Pierwsze dni wiosennego słońca to świetna okazja do zabawy w ruchu, dlatego warto umożliwić dzieciom możliwość interesującej rozrywki na zewnątrz. Kilkuletnim maluchom z pewnością spodobają się zatem zjeżdżalnie ogrodowe. Wielkość i wysokość zjeżdżalni powinny być dopasowane do wieku i wzrostu dziecka. Dzieci potrafią spędzić na zjeżdżalni długie godziny, dlatego gwarantujemy, że taka zabawa z pewnością przypadnie im do gustu.

Domki dla dzieci

Dzieci z pewnością będą zachwycone gdy sprawimy im kolorowy domek ogrodowy. Chyba każdy maluch marzy o tym, by móc mieć własne miejsce do zabawy i spożywania posiłków. Im więcej elementów będzie miał taki domek tym lepiej – nam zdecydowanie najbardziej podobają się domki połączone ze zjeżdżalniami i huśtawką.

Huśtawka ogrodowa

Huśtawki ogrodowe od lat robią prawdziwą furorę. Nie tylko pozwalają na błogi relaks i odpoczynek pośród budzącej się do życia przyrody, lecz także stanowią niebanalną ozdobę posesji. W zależności od potrzeb możemy zdecydować się na typowe huśtawki kilkuosobowe lub na mniejsze i zazwyczaj pojedyncze huśtawki dla dzieci. Kupując huśtawkę ogrodową, zwróćmy uwagę przede wszystkim na jakość wykonania jej elementów oraz wytrzymałość materiałów.

Basen ogrodowy

Wraz z nadejściem cieplejszych dni można zacząć powoli myśleć o zakupie basenu ogrodowego. I chociaż pierwsze dni wiosny będą jeszcze niezbyt odpowiednie, tak w kilka miesięcy później własny basen w ogrodzie będzie idealnym ukojeniem w coraz większych upałach. Rodzajów basenów ogrodowych jest naprawdę dużo. W zależności od ilości dostępnego miejsca możemy zdecydować się na przykład na praktyczne baseny rozporowe czy na zajmujące więcej przestrzeni baseny stelażowe. Ze względu na rozmiary i głębokość takie baseny nadają się dla dorosłych i dla starszych dzieci. Natomiast dla najmłodszych najlepsze będą małe baseniki dmuchane. Takie baseny zajmują bardzo mało miejsca, są lekkie i łatwe do rozłożenia. Najmłodsze maluchy z pewnością będą zachwycone możliwością beztroskiego pluskania się w wodzie.

Trampolina ogrodowa

Pierwsze miejsce naszego zestawienia zajęła... trampolina. Skakanie ba trampolinie to naprawdę świetna zabawa – i to nie tylko dla dzieci! W zależności od modelu i dopuszczalnego obciążenia na trampolinie może bawić się jedna osoba lub nawet cała rodzina. Fantastyczne wrażenia i moc kapitalnej zabawy gwarantowane! W sprzedaży dostępnych jest wiele modeli w różnych wielkościach i kształtach. Według nas najlepsze są te z dołączoną siatką zabezpieczającą. Taką siatkę rozciąga się wokół części do skakania i mocuje się ją na specjalnym stelażu. Siatka chroni przed upadkiem i pozwala na w pełni beztroską zabawę. Czas spędzony na trampolinie sprzyja wzmocnieniu mięśni całego ciała i polepsza ogólną kondycję fizyczną. Dlatego taki sposób zabawy nie tylko zapewnia frajdę, lecz także jest bardzo zdrowy dla ciała.