Najnowsze artykuły

Najlepsze zabawki dla małego majsterkowicza

Wybierając zabawki dla dzieci, kierujemy się różnymi kryteriami. Bierzemy pod uwagę między innymi zainteresowania naszego malucha oraz cenę i jakość...

Czytaj Więcej

Letnie akcesoria ogrodowe, które musisz mieć!

Lato to idealna pora na relaks w ogrodzie. Właściciele domów jednorodzinnych wiedzą, że nie ma nic przyjemniejszego nad spędzanie długich, letnich dni w otoczeniu tętniącej życiem przyrody. Gdy zakończymy wiosenne prace w ogrodzie, najwyższa pora, byśmy po prostu odpoczęli. Ogród to nie tylko świetne miejsce do relaksu z kubkiem mrożonej kawy i książką, którą nareszcie mamy czas przeczytać – to także przestrzeń doskonale nadająca się jako miejsce spotkań ze znajomymi oraz bezpieczne miejsce zabaw dla dzieci. Aby czas spędzany w ogrodzie był jak najprzyjemniejszy, warto postarać się stworzyć w nim naprawdę wyjątkową atmosferę. W tym celu warto użyć sprawdzonych sposobów na ciekawą aranżację kawałka zieleni obok domu. Przedstawiamy największe hity lata 2019, jakie powinny znaleźć się w każdym ogrodzie.

Basen

Basen to prawdziwa klasyka relaksu w ogrodzie. Marzeniem niejednego z nas jest posiadanie przy domu własnego basenu. I chociaż mało kto może pozwolić sobie na basen murowany, to większość z nas z powodzeniem może zamontować w ogrodzie basen przenośny. Baseny naziemne występują w kilku rodzajach: stelażowe, rozporowe oraz dmuchane. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy, warto zatem zagłębić się w temat nieco bardziej.

Huśtawka

Bujanie się na huśtawce to jedna z najbardziej odprężających rzeczy, jakie możemy robić w ogrodzie. Dlaczego zatem nie podarować sobie tej przyjemności i nie kupić własnej huśtawki ogrodowej? Do wyboru mamy różne typy huśtawek, począwszy od klasycznych huśtawek drewnianych, aż po nowoczesne huśtawki wykonane z metalu i tworzywa sztucznego. Naszym zdaniem bardzo dobrą opcję stanowią huśtawki ogrodowe kilkuosobowe lub huśtawki ogrodowe w formie leżanek. Jeśli zależy nam na względach praktycznych, warto rozważyć zakup huśtawki ze specjalnym daszkiem: w cieplejsze dni będzie nas chronił przed upałem, zaś przy niestabilnej pogodzie pozwoli nam pozostać na huśtawce nawet w trakcie przelotnego deszczu. Tak czy inaczej, huśtawka jest jednym z podstawowych sprzętów ogrodowych.
 

Trampolina

Najwyższe miejsce w naszym must have przypadło niczemu innemu, jak trampolinie. Jeszcze kilka lat temu trampoliny kojarzyły się albo z zabawkami dla dzieci, albo z gimnastyką artystyczną. Jednak od kilku lat to właśnie one są jednym z najbardziej popularnych sprzętów instalowanych w ogródkach i ogrodach. Trampoliny różnią się między sobą wieloma rzeczami, między innymi wielkością oraz dopuszczalną masą użytkowników. Według nas trampolina to świetna opcja zabawy dla całej rodziny – nikt przecież nie powiedział, że na trampolinie mogą skakać jedynie dzieci! W aktualnej ofercie sklepowej znajdziemy zarówno trampoliny dla dzieci, jak i te odpowiednie dla… tych nieco większych dzieci.