Najnowsze artykuły

Najlepsze zabawki dla małego majsterkowicza

Wybierając zabawki dla dzieci, kierujemy się różnymi kryteriami. Bierzemy pod uwagę między innymi zainteresowania naszego malucha oraz cenę i jakość...

Czytaj Więcej

Najlepsze zabawki na siódme urodziny

Kupowanie zabawek dla dzieci wcale nie jest takie proste. Wiedzą o tym zwłaszcza rodzice, co jakiś czas stający przed dylematem, jaką zabawkę sprezentować swojemu maluchowi. Jednak o ile zakup zabawki dla małego dziecka nie jest jeszcze aż tak skomplikowany, to sytuacja zmienia się diametralnie gdy dziecko zaczyna dorastać. Prawdziwe schody zaczynają się w chwili, gdy maluch wchodzi w wiek szkolny. Sześcio- czy siedmiolatek ma już swoje zdanie i potrafi bardzo wyraźnie je okazywać. Dzieci w tym wieku mają też swoje zainteresowania i upodobania, dlatego warto gruntownie przemyśleć zakup zabawki. Wychodząc naprzeciw rodzicom, postanowiliśmy przygotować krótkie zestawienie najlepszych zabawek dla siedmiolatków. To naprawdę sprawdzone pomysły, dlatego możemy mieć pewność, że takie prezenty z pewnością przypadną malcom do gustu.

Stół do piłkarzyków

Własny stół do piłkarzyków to marzenie każdego siedmiolatka. Dzieci w tym wieku uwielbiają rywalizację i gry zespołowe, dlatego z pewnością ochoczo wezmą udział w zabawie z rówieśnikami, rodzeństwem czy rodzicami. Najlepiej wybrać model wyposażony w możliwość złożenia do pozycji pionowej, dzięki czemu po zakończonej grze będziemy mogli szybko złożyć stół, a do jego przechowywania nie będzie potrzebne dużo miejsca. Składane stoły do piłkarzyków można spotkać również pod nazwą stoły teleskopowe.

Gokart na pedały

Dzieci uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu. Dla dzieci wchodzących w wiek szkolny, które od tego momentu będą spędzać znaczną ilość dnia w pozycji siedzącej, ważne jest spędzanie jak największej ilości czasu na aktywności fizycznej. Zabawką, z której ucieszy się każdy siedmiolatek, będzie gokart na pedały. Dziecko może samodzielnie rozpędzać pojazd siłą własnych mięśni, może również dowolnie sterować nim za pomocą kierownicy. Gokarty wyposażone są oczywiście w hamulec i specjalną dźwignię zapobiegającą obracaniu się pedałów podczas jazdy.

Tablica

Dzieci, które zaczynają swoje pierwsze lata szkolne, zwykle bardzo lubią pisać i rysować na tablicy. Bardzo dobrym pomysłem będzie sprawienie dziecku własnej zabawkowej tablicy, którą będzie mogło rozstawić u siebie w pokoju czy w innym miejscu w domu czy w ogrodzie. Najbardziej praktyczne są specjalne tablice dwustronne. Po jednej stronie dziecko może malować za pomocą kredy, na drugiej zaś znajduje się część magnetyczna, do której maluch może przyczepiać różne rzeczy za pomocą dołączonych do zestawu magnesów. Wysokość tablicy jest dostosowana do wzrostu dziecka. Cała konstrukcja opiera się na stelażu w formie składanej sztalugi. W sprzedaży dostępnych jest wiele modeli tablic różniących się wzorami i kolorystyką – dlatego z łatwością znajdziemy odpowiednią tablicę zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca.

Laserowy paintball

A może coś naprawdę oryginalnego? Miłośnikom stylu militarnego z pewnością spodoba się zestaw do gry w paintball, dzięki któremu młodzi gracze będą mieli okazję stanąć naprzeciw siebie w jednej z drużyn. Dla siedmiolatków najlepsze będą zestawy laserowe, ponieważ są w pełni bezpieczne i nie powodują żadnych uszkodzeń ciała. Punkty w grze zdobywane są w momencie trafienia gracza z drużyny przeciwnej za pomocą specjalnego urządzenia z funkcją podczerwieni. Zabawę w laserowy paintball można zorganizować zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach zamkniętych.