Najnowsze artykuły

Najlepsze zabawki dla małego majsterkowicza

Wybierając zabawki dla dzieci, kierujemy się różnymi kryteriami. Bierzemy pod uwagę między innymi zainteresowania naszego malucha oraz cenę i jakość...

Czytaj Więcej

Wakacje w ogrodzie, czyli jak spędzić lato nie wyjeżdżając z domu

Dla większości z nas czas wakacji i urlopów kojarzy się przede wszystkim z wyjazdami. Jednak nie zawsze mamy możliwość wybrać się w podróż – czasem z różnych względów musimy zostać w domu. Na szczęście takie wakacje wcale nie muszą być nudne! Istnieją doskonałe sposoby, dzięki którym sprawimy, że lato spędzone w ogrodzie będzie najlepszym, co mogło się nam przydarzyć. Szukacie pomysłów i inspiracji na wakacje w ogrodzie? Koniecznie przeczytajcie nasz artykuł!

Zabawa dla najmłodszych

Gdy w naszym domu mieszkają małe dzieci, zrozumiałe jest to, że chcemy zapewnić im jak najlepsze wakacje. Nawet jeśli dzieci nie chodzą jeszcze do szkoły ani przedszkola, lato to czas, który jest wręcz uwielbiany przez maluchy. Warto urządzić w ogródku specjalną przestrzeń, w której mali odkrywcy będą mogli bezpiecznie spędzać długie letnie poranki i popołudnia. W naszym ogródku koniecznie powinna znaleźć się dmuchana piłka. Oprócz niej warto zainwestować również w inne zabawki. Świetnie sprawdzą się na przykład terenowe pojazdy na akumulator czy niewielkie place zabaw dla dzieci. Jednym z ukochanych dziecięcych zajęć jest również pluskanie się w basenie, dlatego warto pomyśleć nad umieszczeniem w ogrodzie także i tego. Oczywiście basen musi być dostosowany do wieku dziecka. Dla najmłodszych wystarczą małe baseniki dmuchane, większe dzieci mogą już próbować swoich sił w basenach stelażowych i rozporowych. Pamiętajmy, by w trakcie zabawy w wodzie dzieciom zawsze towarzyszyła osoba dorosła.

Relaks i odprężenie

Urlop w ogrodzie może zapewnić nam o wiele więcej odpoczynku, niż wycieczka ze zwiedzaniem. W ogrodzie możemy czuć się w pełni swobodnie: nie jest tu ważny ani profesjonalny makijaż, ani markowe ubranie. W ogrodzie najważniejszy jest po prostu luz i swoboda. Aby zapewnić sobie naprawdę wyjątkowe chwile, warto zainstalować w ogrodzie zestaw mebli ogrodowych. Doskonałym dopełnieniem takich mebli może być oryginalna huśtawka ogrodowa. Nam do gustu przypadły zwłaszcza huśtawki z materiałowym daszkiem oraz wyjątkowe huśtawki w formie leżanek.

Rodzice też mogą się bawić!

Kto powiedział, że urlop w ogrodzie musi sprowadzać się wyłącznie do lenistwa na leżaku? Skoro dzieci mogą się dobrze bawić, to dlaczego dorośli mieliby nie mieć takiej możliwości? W czasie wakacji w ogrodzie zadbajmy także o własne aktywności – sport i ruch są wskazane w każdym wieku! Naszym zdaniem wręcz idealnym sprzętem do ogrodu może byś trampolina. Odpowiednio zamontowana i właściwie zabezpieczona trampolina może stanowić doskonałą formę zabawy dla każdego członka rodziny. Skakanie na trampolinie jest także doskonałym treningiem dla wszystkich partii ciała, dlatego z powodzeniem może zastąpić nam wyjście na siłownię.