Najnowsze artykuły

Najlepsze zabawki dla małego majsterkowicza

Wybierając zabawki dla dzieci, kierujemy się różnymi kryteriami. Bierzemy pod uwagę między innymi zainteresowania naszego malucha oraz cenę i jakość...

Czytaj Więcej

Najlepsze gadżety i akcesoria do ogrodu

Przydomowy ogród to idealne miejsce do relaksu i zabawy. To doskonała przestrzeń do spędzania czasu z rodziną oraz spotkań ze znajomymi. To wreszcie bezpieczne miejsce zabaw dla dzieci, dające im możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu. Żaden balkon czy taras nie da nam tego, co da własny kawałek zieleni obok domu. Aby nasz ogród stał się naprawdę wyjątkowy, warto zadbać o jego aranżację. W dzisiejszym poradniku podpowiadamy, jakie akcesoria i gadżety można umieścić w ogrodzie.

Zestaw mebli ogrodowych

Podstawową sprawą jest odpowiednie miejsce do wypoczynku. Gotowe zestawy mebli ogrodowych wykonane są ze specjalnych tworzyw odpornych na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Dzięki temu nie musimy w panice składać mebli, widząc, że za chwilę zacznie padać. Z własnego doświadczenia wiemy, że najlepiej sprawdzają się zestawy, w skład których wchodzi obszerna sofa (lub ława) do siedzenia, minimum dwa fotele z oparciami oraz stół. Posiadając taki zestaw, będziemy mogli bez problemu zorganizować grill czy małe przyjęcie w ogrodzie. Wygodny fotel czy sofa to także doskonałe miejsce do zaszycia się wśród zieleni z ulubioną książką i kubkiem pachnącej kawy.

Huśtawka

Huśtawki ogrodowe są lubiane zarówno przez dzieci, jak i przez dorosłych. Nam do gustu najbardziej przypadły huśtawki w formie leżanek. Świetnym pomysłem jest wybór huśtawki wyposażonej w daszek. Huśtawki z możliwością rozłożenia są wprost idealne do relaksu na świeżym powietrzu. Bo chyba nic tak nie uspokaja, jak bujanie się na ogrodowej huśtawce.

Basen

W gorące dni każdy z nas marzy o chwili ochłody. Nie musimy jednak zamykać się w domu i włączać klimatyzacji. Nie musimy także jechać nad rzekę czy nad jezioro, nie wspominając już o wizycie w przepełnionym tłumami parku wodnym. Dzięki jednej prostej rzeczy możemy zapewnić sobie przyjemne orzeźwienie w naszym własnym ogrodzie. Tak, dobrze przypuszczacie. Chodzi oczywiście o basen ogrodowy. Baseny ogrodowe dzielą się na dwa zasadnicze rodzaje. Pierwszym są baseny stałe. To baseny murowane, do których zbudowania konieczne jest stworzenie zaawansowanej instalacji wodnej. Taka inwestycja jest bardzo kosztowna, a przy okazji nie każda działka nadaje się pod budowę basenu. Doskonałą alternatywę stanowią baseny przenośne. Wśród basenów przenośnych (naziemnych) wyróżniamy baseny dmuchane, baseny stelażowe i baseny rozporowe. Najprostsze są rzecz jasna baseny dmuchane. W takich basenach mogą kąpać się nawet małe dzieci. Baseny stelażowe i rozporowe są większe i głębsze, charakteryzują się przy tym o wiele większą trwałością w porównaniu do basenów dmuchanych. Baseny rozporowe mają solidne ściany wykonane z PCV, których stabilność zapewnia rozpierająca je od środka woda. Natomiast baseny stelażowe oparte są na specjalnym stelażu metalowym – takie konstrukcje są wyjątkowo trwałe i stabilne. Do basenu dobrze jest dokupić drabinkę ułatwiającą wchodzenie.