Najnowsze artykuły

Najlepsze zabawki dla małego majsterkowicza

Wybierając zabawki dla dzieci, kierujemy się różnymi kryteriami. Bierzemy pod uwagę między innymi zainteresowania naszego malucha oraz cenę i jakość...

Czytaj Więcej

Letni odpoczynek w ogrodzie - co robić, jak spędzać czas?

Lato to najprzyjemniejsza pora roku na spędzanie czasu w ogrodzie. Jeśli jesteśmy w gronie tych szczęśliwców, którzy posiadają własny ogródek koło domu, koniecznie spędzajmy w nim jak najwięcej czasu. Ogród daje nam naprawdę masę możliwości różnego rodzaju aktywności i odpoczynku. Które z nich są naszym zdaniem najlepsze? Jak można spędzać w czas w ogrodzie? Przedstawiamy garść inspiracji na temat wakacji w ogrodzie.

Po pierwsze: basen

Nikogo pewnie nie zaskoczy, że jako pierwszy pomysł pojawił się właśnie basen ogrodowy. I wcale nie mamy tu na myśli dużych basenów murowanych. Na szczęście istnieją o wiele tańsze, szybsze w montażu i łatwiejsze w eksploatacji baseny naziemne. Baseny ogrodowe możemy kupić w sklepach internetowych, dzięki czemu unikniemy korków i stania w kolejkach. Wśród basenów naziemnych (przenośnych) znajdują się trzy typy: baseny stelażowe, baseny rozporowe oraz baseny dmuchane. Każdy z nich charakteryzuje się nieco innymi właściwościami, lecz jedno jest dla nich wspólne: umożliwiają fantastyczną zabawę dla całej rodziny! Jeśli w naszym domu mieszka kilkuletni maluch, pamiętajmy, że w jego przypadku najodpowiedniejszy będzie mały basenik dmuchany.

Po drugie: spotkania ze znajomymi

Lato to czas niezapomnianych spotkań ze znajomymi – a jak wiadomo, najlepsze imprezy w ogrodzie odbywają się przy grillu. Aby spotkanie było udane, konieczne jest oczywiście zapewnienie gościom wygodnych miejsc do siedzenia. W tym celu doskonale sprawdzą się zestawy mebli ogrodowych. Takie meble mogą służyć nie tylko w trakcie wieczornej posiadówki ze znajomymi, lecz także świetnie nadają się do wypicia niedzielnej kawy z rodziną.

Po trzecie: relaks z książką

Mówiąc o wakacjach w ogrodzie, nie sposób nie wspomnieć o relaksie. Chyba każdy z nasz marzy o tym, by chociaż na chwilę porozkoszować się totalną ciszą i spokojem. Naszym zdaniem nic tak nie odpręża, jak spokojne bujanie się na huśtawce. Ogrodowa huśtawka to kolejna z rzeczy, które koniecznie powinny znaleźć się na naszej posesji.

Po czwarte: gry i zabawy

Lato to idealny czas do zabawy na świeżym powietrzu. Warto zorganizować naszym maluchom bezpieczną i interesującą przestrzeń do zabawy, kupując im zabawki nadające się do użycia w ogrodzie. Wśród nich może znaleźć się m. in. piłka, samochodziki, zjeżdżalnie, bramki do grania w piłkę oraz siatka do badmintona.

Po piąte: trening na świeżym powietrzu

A co powiecie na trening bez wychodzenia na siłownię? Teraz jest to możliwe. W ostatnich latach prawdziwą furorę robią ogrodowe trampoliny. Skakanie na trampolinie to doskonała forma rozgrzewki i wzmocnienia dla praktycznie wszystkich partii mięśni. Trampoliny możemy kupić w dobrych sklepach z zabawkami i grami dla całej rodziny.