Najnowsze artykuły

Najlepsze zabawki dla małego majsterkowicza

Wybierając zabawki dla dzieci, kierujemy się różnymi kryteriami. Bierzemy pod uwagę między innymi zainteresowania naszego malucha oraz cenę i jakość...

Czytaj Więcej

W co się bawić? Propozycje zabawek i gier dla młodszych i starszych

Zabawa jest fundamentalną potrzebą każdego dziecka. Warto pamiętać, że chodzi nie tylko o przyjemność. W trakcie swobodnej zabawy, gdy dzieci mogą bez udziału dorosłych kreować to, co robią, dochodzi do najintensywniejszego rozwoju mózgu. Warto więc pamiętać, że bez względu na wiek dzieci potrzebują czasu na zabawę. Nie można jej zastąpić zajęciami dodatkowymi, choć oczywiście są one fajne i na pewno rozwijające. Ważne, by dzieci mogły samodzielnie decydować, czym się bawić i w jaki sposób. Oczywiście od nas, dorosłych, zależy, jak zorganizujemy i m otoczenie. Powinno ono być pełne ładu i harmonii, uporządkowane, nieprzeładowane zabawkami – wystarczy wybrać kilka wartościowych przedmiotów do zabawy i pozwolić dzieciom działać.

Z pomocą przychodzi nam sklep www.zabawki-gry.pl w którym znajdziemy szeroki wybór różnego rodzaju sprzętów i przedmiotów służących do zabawy oraz szeroko pojętej rekreacji. Co warto kupić, by stworzyć środowisko sprzyjające rozwojowi dziecka?

Zabawki nakłaniające do ruchu są bardzo ważne. Sprzyjają one rozwojowi tak zwanej motoryki dużej, uczą koordynacji ruchowej, wzmacniają kondycję. Nie bez znaczenia jest też fakt, że ruch jest bardzo zdrowym nawykiem i przekłada się na zachowanie prawidłowej masy ciała także w dorosłym życiu. Atrakcyjne zabawy ruchowe sprzyjają tez odciągnięciu dzieci od tv i komputerów, co – jak wizą wszyscy rodzice – jest dziś bardzo trudnym zadaniem.

Trampolina, jaką znajdziemy w sklepie zabawki-gry.pl to solidny i duży sprzęt idealny, jeśli posiadamy przydomowy ogródek. Warto wyposażyć w nią także miejsce, gdzie dzieci spędzają czas – na przykład podwórko przy boisku szkolnym, plac zabaw przedszkola czy klubu dziecięcego. Skoki na trampolinie to coś, co dzieci kochają. A przy okazji znakomity sposób na wyrabianie równowagi i rozwój pracy błędnika. Dodatkowo dzieci, które wyszaleją się na trampolinach, łatwiej się później skupią na przykład na nauce.

Co robić w deszczowe dni? Jak wiadomo, w czasie deszczu dzieci się nudzą, dobrze więc zapewnić im możliwość rozrywki pod dachem. Świetną propozycją są różnego rodzaju gry stolikowe, na przykład cymbergaj czy piłkarzyki. Warto zaznaczyć, że to znakomity pomysł na rozrywkę w większym gronie czy zabawę wspólnie z rodzicami. A takie rodzinne spędzanie czasu jest bezcenne dla budowy zdrowych relacji i pogłębiania więzi między rodzicami i dziećmi.

W warunkach domowych także możemy wybierać gry i zabawy, które są aktywne i wymagają ruchu. Znakomicie sprawdzi się choćby klasyczny Twister wymagający sporej zręczności i elastyczności ciała. To pomysł na wspólną zabawę w gronie rodzinnym, ale Twister sprawdza się też jako gra imprezowa, urozmaicająca spotkania towarzyskie nastolatków, a nawet osób dorosłych. Coraz większą popularnością cieszą się też maty taneczne podłączane do telewizora, na którym pojawiają się układy kroków do naśladowania.