Najnowsze artykuły

Najlepsze zabawki dla małego majsterkowicza

Wybierając zabawki dla dzieci, kierujemy się różnymi kryteriami. Bierzemy pod uwagę między innymi zainteresowania naszego malucha oraz cenę i jakość...

Czytaj Więcej

Zdalnie sterowane zabawki dla dzieci

W dobie rozwiniętych technologii zabawa z naszą pociechą wcale nie musi być monotonna i nudna. Sterowanie samochodem to rozrywka, która zapewni długie godziny świetnej zabawy zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. W sklepach znajdziemy przeróżne modele zdalnie sterowanych samochodów i innych pojazdów. Dla osób, które nie znają się na tego rodzaju zabawkach, wybór odpowiedniego gadżetu może okazać się trudny, dlatego w naszym artykule wyjaśnimy, co oznaczają poszczególne parametry i na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru samochodu RC.

Samochody, którymi można zdalnie sterować, zapewnią dzieciom mnóstwo frajdy. Jest to przepis na świetną zabawę dla dzieci i dla dorosłych. Tego rodzaju zabawkowe modele sterowane na prostego pilota dla najmłodszych i bardziej zaawansowane, wymagające już pewnych umiejętności dla osób bardziej doświadczonych znajdziemy w sklepach internetowych, jak np. https://zabawki-gry.pl. Zdalnie sterowane zabawki dla dzieci zapewnią niezapomnianą rozrywkę na długie godziny, nauczą operowania prostymi mechanizmami, a dla niektórych zapaleńców mogą stać się hobby na długie lata.

Samochody zdalnie sterowane dla najmłodszych

Dla najmłodszych pociech przeznaczone są kolorowe, najczęściej plastikowe autka o skali przeważnie 1:30, 1:12 lub 1:16. Do modelu takiego zdalnie sterowanego autka dołączony jest specjalny pilot np. w kształcie kierownicy. Sam samochód posiada zazwyczaj funkcję jazdy do przodu, kręcenia się oraz zatrzymywania się. Zdarza się, że niektóre modele posiadają w pilocie wbudowany klakson, a w samochodzie są kolorowe światła, których głównym celem jest uatrakcyjnienie zabawki. Wybrane modele mogą również w trakcie jazdy wydawać różne dźwięki bądź odtwarzać melodie. Tego typu zabawki są stosunkowo tanie, można je kupić za mniej niż 100 złotych, mają jednak niewiele funkcji i nadają się dla tych najmłodszych pociech. W tej grupie samochodów zdalnie sterowanych możemy między innymi nabyć takie modele, jak wywrotkę RC, walec RC, ciężarówkę RC, wóz strażacki RC, maszyny budowlane RC, traktor RC oraz czołg RC. Poza wymienionymi typami samochodów dla najmłodszych rodzice mogą wybierać spośród modeli odwzorowujących postaci z bajek, jak np. postać Złomka z animacji Cars. Te lepsze samochody dla najmłodszych mogą wydawać oryginalne dźwięki np. autobusu lub traktora. Autka z tej kategorii mogą służyć jako zabawka już dla półtorarocznych malców, ponieważ posiadają zaokrąglone krawędzie oraz bezpieczne, gumowe elementy.

Samochody zdalnie sterowane dla starszych dzieci

Auta zdalnie sterowane dla starszych dzieci są o wiele bardziej zwrotne niż dla maluchów. Dodatkowo posiadają o wiele więcej funkcji i bardzo często są prawie idealnym odwzorowaniem oryginału. Rodzice mogą wybierać spośród wielu modeli aut dostępnych na rynku. Najbardziej popularne i lubiane przez dzieci są oczywiście modele dobrze znanych, sportowych i najszybszych samochodów, jak Porsche 911, Porsche Cayenne, Mercedes AMG C-Coupe, Mercedes SLS, Bugatti Veyron, Lamborghini, Nissan GTR, Hummer oraz inne samochody terenowe, Ferrari i oczywiście BMW. Najlepsze modele wysokiej jakości są wykonywane z metalowego odlewu, dzięki czemu konstrukcja całego samochodu jest wyjątkowo solidna i bardziej odporna na uszkodzenia niż w przypadku użycia innego materiału. Z drugiej strony przekłada się to też na cenę pojazdu. Samochody tego rodzaju, które steruje się najlepiej, posiadają ruchome zawieszenie, pozwalające na wykonywanie wyjątkowo precyzyjnych manewrów, skrętów i obrotów, co przenosi całą zabawę na zdecydowanie wyższy poziom. Dodatkowe funkcje, jakie może posiadać taki zdalnie sterowany samochód dla starszych dzieci, to np. kontrola prędkości. Z kolei gumowe koła użyte w niektórych modelach tych zabawek, pozwalają na jazdę nawet na śliskich powierzchniach, bez ryzyka utraty kontroli nad sterownością pojazdu. Są również modele jeszcze bardziej zaawansowane technologicznie, które przeznaczone są już dla dzieci od 6 roku życia, jednak może okazać się, że będą one wyzwaniem dla niejednego dorosłego. Operowanie takim pojazdem uczy dzieci zręczności i refleksu oraz podstawowej wiedzy o mechanice i sterowności mini pojazdów.