Najnowsze artykuły

Najlepsze zabawki dla małego majsterkowicza

Wybierając zabawki dla dzieci, kierujemy się różnymi kryteriami. Bierzemy pod uwagę między innymi zainteresowania naszego malucha oraz cenę i jakość...

Czytaj Więcej

Zabawa na świeżym powietrzu czyli wybieramy zabawki do ogrodu

Gorące lato w pełni. Przy takiej pogodzie nie ma nic przyjemniejszego niż spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Nasze dzieciaki z pewnością będą zachwycone, gdy stworzymy im wyjątkowe miejsce do zabawy w ich własnym ogrodzie. Ogród znajdujący się przy domu stwarza ogromne możliwości jeśli chodzi o dziecięcą aktywność. Nie pozwólmy, by nasz maluch spędzał dzień wpatrzony w ekran telefonu czy komputera. W sprzedaży znajdziemy całą masę zabawek dla dzieci, które można postawić w ogrodzie. Podpowiadamy, na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę.

Trampoliny

W ostatnich latach prawdziwe rekordy popularności biją trampoliny ogrodowe. To doskonała forma zabawy dla całej rodziny. Akrobacje na trampolinie to dla dziecka prawdziwa frajda. Rodzice często zadają sobie pytanie, czy aby na pewno taka forma zabawy jest bezpieczna. Kupując trampolinę do ogrodu, musimy koniecznie zwrócić uwagę na jakość wykonania urządzenia, przede wszystkim na maksymalne dopuszczalne obciążenie, trwałość maty oraz wytrzymałość stelaża. Aby zapewnić naszemu maluchowi pełne bezpieczeństwo, pamiętajmy, by małe dzieci nie korzystały z urządzenia bez nadzoru osób dorosłych.

Piłki i bramki

Piłka to jedna z ukochanych zabawek każdego dziecka. W ogrodzie najlepiej sprawdzają się piłki dmuchane. Takie piłki są bardzo lekkie, dzięki czemu mogą się nimi bawić dzieci w każdym wieku. Świetnym pomysłem jest także zakup specjalnej dmuchanej bramki. Dziecko poczuje się wtedy jak prawdziwy piłkarz! Dmuchane bramki są dostosowane do wieku i wzrostu dzieci, dlatego mogą się nimi bawić nawet najmniejsze maluchy. Kto wie, może uda nam się nawet rozegrać prawdziwy mecz z naszymi dzieciakami? Wszystko przed nami!

Baseny

W upalne dni każdy marzy o ochłodzie. Dlatego doskonałym pomysłem jest zakup basenu ogrodowego. W sprzedaży znajdziemy ogromny wybór basenów nadających się do ogrodu: od małych baseników dmuchanych, po baseny stelażowe. Najmłodsze dzieci będą wprost zachwycone, mogąc beztrosko pluskać się w wodzie basenu dmuchanego. Chyba każdy z nas uwielbiał wchodzić w dzieciństwie do takiego basenu. Małe baseniki są płytkie, dzięki czemu nadają się nawet dla bardzo małych dzieci. Jeśli myślimy o czymś większym, idealną opcją może być basen stelażowy. Baseny stelażowe są wyjątkowo wytrzymałe na działanie czynników atmosferycznych, dzięki czemu nie musimy składać ich przy brzydkiej pogodzie.

Place zabaw

Naszym zdaniem jednym z najlepszych pomysłów na prezent dla dziecka jest podarowanie mu własnego placu zabaw. Maluch będzie wprost zachwycony z takiego podarunku. Place zabaw dla dzieci mogą zawierać różną ilość elementów. Naszym zdaniem obowiązkowym elementem wyposażenia placu zabaw jest zjeżdżalnia oraz domek. Taki plac zabaw wprost idealnie nadaje się do stworzenia pierwszej bazy – a chyba każdy z nas pamięta, ilu emocji dostarczało to nam w dzieciństwie. Dobrym pomysłem może być także huśtawka lub kosz do koszykówki.