Najnowsze artykuły

Najlepsze zabawki dla małego majsterkowicza

Wybierając zabawki dla dzieci, kierujemy się różnymi kryteriami. Bierzemy pod uwagę między innymi zainteresowania naszego malucha oraz cenę i jakość...

Czytaj Więcej

Zabawki dla chłopców dużych i małych

W momencie, gdy musimy wybrać zabawkę dla chłopca, pojawia się najczęściej problem. Z dziewczynkami jest jakoś zwyczajnie prościej i jakby opcji jest więcej. Jednak możliwości na zabawki, które ucieszą chłopców zarówno małych i dużych jest naprawdę wiele i nie muszą być to stereotypowe zabawki dla chłopców. W niniejszym artykule kilka ciekawych propozycji na zabawki dla małych mężczyzn idealne na prezenty.

Klocki

Dobrze, klocki może są nieco stereotypowe. Jednak to wciąż świetna propozycja na prezent lub po prostu zabawkę dla dziecka. Nie tylko dają sporo frajdy, ale mają także funkcje edukacyjną i rozwijającą. Dwa w jednym - edukacja i zabawa i to w żadnym wypadku nie w nudnym wydaniu. Przy układaniu klocków, szczególnie Lego, dobrze bawić się będą zarówno rodzice i dzieci - to kreatywny pomysł na spędzanie czasu na zabawie z pociechami. Klocki to wiele możliwości, dopasowanych do różnych kategorii wiekowych. Obecnie można kupić nawet klocki zdalnie sterowane. To jeden z dowodów na to, że zabawki edukacyjne nie muszą być banale i nudne.

Samochód

Spokojnie, nie chodzi tutaj o taki prawdziwy samochód, bo jak wiemy dziecko za kierownicą to nie tylko nielegalna sprawa, ale także nieodpowiedzialna i niebezpieczna. Jednak autko dla dzieci jako specjalnie skonstruowana zabawka o wyglądzie miniaturowego samochodu, napędzana akumulatorem do samochodzików dziecięcych to świetny pomysł na zabawkę dla chłopca. Każdy mężczyzna, także tan najmłodszy, doceni auto. Elektryczne pojazdy zapewniają spory wybór modeli jeździków dla chłopców, bowiem można nawet zakupić gokart na pedały. Każdy niegdyś szalał na gokartach w wesołym miasteczku i na pewno pamięta, jaka to frajda. Teraz dzieci mogą cieszyć się trochę spokojniejszą jazdą samochodem elektrycznym po własnym podwórku lub w trakcie spacerowania. Autka dla dzieci, maluchy mogą prowadzić samodzielnie za pomocą pedałów i kierownicy, więc poczują się naprawdę woli i dorośli. Jednak spokojnie, większość modeli (także tych na licencji znanych marek, jak Mercedes czy Audi) posiada pilota do kontroli rodzicielskiej - jest to zrozumiałe, ponieważ nikt nie chce, aby dziecko wjechało pod prawdziwy samochód.

Star Wars

W ostatnich latach ponownie jest duży „boom” na Star Wars ze względu na nowe produkcje filmowe w tym uniwersum. To spowodowało, że do łask powrócił zabawki sygnowane światową marką i to właśnie one sprawdzą się idealnie na prezent dla chłopców. Świecący miecz świetlny, kostium Jedi czy modele statków z filmów będą nie lada gratką dla młodych fanów. Jednak ze Star Wars można kupić niemalże wszystko - klocki, planszówki, gry karciane, pluszaki i wiele więcej.

Gry

Niektórzy mogą się nie zgodzić, ale doskonałym prezentem dla dzieci (nie tylko chłopców) będą gry. Nie chodzi tutaj jednak o bolączkę współczesnego wychowania - gry mobilne, ale o gry planszowe. Chociaż w grach mobilnych może nie ma nic złego to dawanie dziecku tabletu czy telefonu z grami, byleby mieć spokój to (nazwijmy to dosadnie) idiotyzm. Lepiej kupić mu grę planszową, w którą będziemy mogli grać całą rodziną lub podzieli się nią z przyjaciółmi. To rozwojowe, edukacyjne i wciągające zajęcie, które na pewno pokocha każde dziecko.