Najnowsze artykuły

Najlepsze zabawki dla małego majsterkowicza

Wybierając zabawki dla dzieci, kierujemy się różnymi kryteriami. Bierzemy pod uwagę między innymi zainteresowania naszego malucha oraz cenę i jakość...

Czytaj Więcej

Jak zachęcić dzieci do ruchu?

Nie jest dobrze. Mamy coraz większy problem z nadwagą i otyłością u dzieci i młodzieży. Dzieci osiągają coraz gorsze wyniki w testach sprawnościowych – alarmują nauczyciele wychowania fizycznego. Przyczyna? Dzieci coraz mniej się ruszają, spędzają mnóstwo czasu z telefonami komórkowymi i przed komputerami. Jak to zmienić? Trzeba zaproponować im interesująca alternatywę. Oto kilka propozycji.

Trampolina to coś, co uwielbiają dzieci w bardzo różnym wieku. Świadczy o tym choćby popularność tak zwanych parków trampolin, czyli miejsc, gdzie można skakać na trampolinach w ogromnej hali, przeskakiwać między nimi, ćwiczyć akrobacje. Warto podkreślić, że godzina takich szaleństw pozwala naprawdę mocno się zmęczyć, spocić i spalić mnóstwo kalorii. Co więcej, aktywuje bardzo różne mięśnie, A przy tym jest to też świetna zabawa – kochają to także nastolatki. Dlatego dobrze, by jak najczęściej dawać dzieciom możliwość wyskakania się. Solidna trampolina ustawiona w ogrodzie przed domem czy przy szkolnym boisku na pewno zachęcić do ruchu. Wysokiej jakości trampoliny posiadające wszelkie niezbędne atesty bezpieczeństwa kupimy na przykład w popularnym sklepie internetowym zabawki-gry.pl. Oczywiście należy pamiętać, by trampolinę rozkładać i użytkować zgodnie z zasadami opisanymi w instrukcji przez producenta.

Pojazdy dla dzieci to kolejny punkt z oferty sklepu zabawki-gry.pl, który zachęci dzieci do ruchu na świeżym powietrzu. Wprawdzie jazda sterowanymi pojazdami nie wymaga dużo wysiłku, jednak jest znakomitą zabawą, która sprawia, że spędzanie czasu w terenie będzie się dziecku kojarzyło pozytywnie. Co więcej, użytkowanie tego typu pojazdów dla dzieci, a także różnego rodzaju quadów elektrycznych wymaga opieki ze strony rodzica, jest więc metoda, na zacieśnianie więzi. Wspólne aktywności łączą. Są też świetnym nawykiem. Badania pokazują, że dzieci, które aktywnie i sportowo spędzają czas z rodzicami, z wiekiem także same chętnie się ruszają i wybierają sportowy wypoczynek zamiast wylegiwania się na kanapie. Dlatego inwestycja w tego typu zabawki uatrakcyjniające pobyt na dworze na pewno jest godna uwagi.

Mata taneczna to świetny pomysł na prezent dla dzieci w bardzo różnym wieku. Tym razem mowa o produkcie, który zachęca do aktywności w domu. Mata taneczna posiada łącze usb, można ją podłączyć do telewizora, a następnie należy użyć dołączonej do zestawu płyty cd. Na ekranie będą pojawiły się strzałki pokazujące sposób poruszania się na macie. W zależności od wybranego poziomu, układ taneczny będzie miał różne stopnie trudności. To idealny pomysł nie tylko dla dzieci, ale też na uatrakcyjnienie spotkania towarzyskiego dorosłych czy też propozycja dla osób, które chcą zgubić zbędne kilogramy i szukają czegoś ciekawszego niż typowe treningi fitness. A tańcząc, możemy nabrać zdrowego nawyku ruszania się zupełnie niepostrzeżenie, co będzie skutkowało lepszą sylwetką.