Najnowsze artykuły

Najlepsze zabawki dla małego majsterkowicza

Wybierając zabawki dla dzieci, kierujemy się różnymi kryteriami. Bierzemy pod uwagę między innymi zainteresowania naszego malucha oraz cenę i jakość...

Czytaj Więcej

ABC dziecięcych pojazdów na akumulator

Pojazdy na akumulator są marzeniem każdego kilkulatka. Takie zabawki nie tylko pozwalają na fantastyczną zabawę, lecz także na ćwiczenie różnego rodzaju umiejętności: począwszy od koordynacji ruchowej, poprzez pamięć i orientację w przestrzeni, aż po złożone umiejętności manualne. Jakby nie patrzeć, dzieciaki wręcz uwielbiają zabawkowe samochody na akumulator. Wybór takiego pojazdu nie należy do najłatwiejszych zadań stojących przed rodzicami, jednak przy odrobinie chęci i dobrej woli wybranie tego odpowiedniego nie powinno zająć zbyt dużo czasu. Kupno zabawki to nie wszystko – należy także wiedzieć, jak postępować w razie awarii czy w jaki sposób dbać o pojazd, aby posłużył dziecku jak najdłużej. Dlatego postanowiliśmy w kilku punktach spisać najważniejsze rzeczy, o których trzeba pamiętać w kontekście pojazdów na akumulator. Zapraszamy do lektury.

Gdzie kupić pojazd na akumulator?

Na początek wyjaśnijmy najbardziej podstawową kwestię, czyli to, gdzie kupić pojazd na akumulator. Z doświadczenia wiemy, że takich zakupów najlepiej dokonywać w sprawdzonych sklepach z zabawkami. Możemy skorzystać zarówno z oferty sklepów stacjonarnych, jak i kupić pojazd przez sklep internetowy. Najważniejsze, by wybrany przez nas pojazd posiadał odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa oraz był objęty gwarancją. Naszym zdaniem najkorzystniej będzie wybrać taki sklep, który zapewnia pełną opiekę serwisową oraz własny serwis gwarancyjny.

Jak naładować wyczerpaną baterię?

Na pierwszy rzut oka to pytanie może wydać się trywialne. Jednak wcale nie jest to takie oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Wiele osób decydujących się za kupno pojazdu na akumulator ma wątpliwości, w jaki sposób ładować baterię. Na szczęście nie ma tu nic skomplikowanego: pojazd ładujemy po prostu za pomocą ładowarki, która zostanie dołączona do zestawu. Jak długo trwa pełne naładowanie? To już oczywiście zależy. Akumulatory o mniejszej pojemności ładujemy około 10 h, natomiast większe będą wymagały nawet trzykrotnie dłuższego podłączenia do zasilania.

Części zamienne do pojazdów na akumulator

Czasami zdarza się tak, że przy intensywniejszej eksploatacji prędzej czy później konieczna będzie wymiana jakiejś części pojazdu na akumulator. Na szczęście dobre sklepy mają w ofercie dużą ilość części zamiennych do różnego rodzaju pojazdów zabawkowych. Najlepiej będzie, jeżeli będziemy kupowali części zamienne w tym samym sklepie, w którym kupiliśmy sam pojazd. Pracownicy sklepu z pewnością posłużą nam pomocą przy wyborze najlepszej części zamiennej, możemy także liczyć na profesjonalne usługi serwisowe. W sprzedaży znajdziemy m. in. ładowarki, piloty, sterowniki, kierownice, przełączniki, koła zamienne czy silniczki do kierownicy.