Najnowsze artykuły

Najlepsze zabawki dla małego majsterkowicza

Wybierając zabawki dla dzieci, kierujemy się różnymi kryteriami. Bierzemy pod uwagę między innymi zainteresowania naszego malucha oraz cenę i jakość...

Czytaj Więcej

Najlepsze gry dla dzieci

Sklepowe półki wręcz uginają się pod ciężarem różnego typu zabawek. Ilość dostępnych modeli jest tak ogromna, że czasami trudno znaleźć w tym wszystkim coś naprawdę wartościowego. Niestety często zdarza się tak, że dziecko dostaje mnóstwo zabawek, które już po pięciu minutach idą w odstawkę. Czy jest jakiś sposób, by temu zapobiec? Oczywiście, że tak! Jedną z najskuteczniejszych metod jest po prostu wzbudzenie dziecięcego zainteresowania. A nic tak skutecznie nie rozbudza kreatywności, jak gry. I nie mówimy tu wcale o grach komputerowych.

Gry edukacyjne

Pierwszym typem gier, w które warto zainwestować, są gry edukacyjne. Gry edukacyjne mają bardzo pozytywny wpływ na rozwój maluchów. Dzieci wprost uwielbiają taką formę spędzania czasu. Gry edukacyjne pozwalają dziecku uczyć się poprzez zabawę, nabywać nowe umiejętności i rozwijać zasób wiedzy. Takie gry uczą kreatywnego myślenia oraz pomagają w rozumieniu związków przyczynowo-skutkowych. W sprzedaży znajdziemy mnóstwo gier odpowiednich dla dzieci w każdym wieku: zarówno dla przedszkolaków, jak i dla dzieci w wieku szkolnym.

Gry planszowe

Gry planszowe biją w ostatnich latach prawdziwe rekordy popularności. To świetna forma rozrywki dla małych, jak i dla tych nieco starszych. Chyba każdy z nas chociaż raz w życiu miał okazję grać w grę planszową. Dzięki takim grom dziecko ma wspaniałą okazję rozwijać swoje umiejętności: zarówno w zakresie logicznego myślenia, jak i wzbogacania wiedzy. Gry planszowe to także fantastyczny sposób na rozwijanie dziecięcej wyobraźni. Planszówki pomagają maluchowi przyswoić nową wiedzę (na przykład z zakresu geografii czy historii). Takie gry to wreszcie doskonała okazja do spędzania czasu razem, ponieważ w planszówki można grać całą rodziną.

Gry stołowe i zręcznościowe

Kolejnym rodzajem gier są tzw. gry stołowe. W tym przypadku podstawowym elementem jest stół, na którym znajduje się powierzchnia przeznaczona do grania. Wśród najbardziej lubianych przez dzieci gier stołowych wymienić można przede wszystkim piłkarzyki i cymbergaj. Takie gry stanowią też doskonałą okazję do ćwiczenia spostrzegawczości i zręczności.

Gry logiczne

Dzieci są uważnymi obserwatorami otaczającego je świata. Już od najwcześniejszych miesięcy wykazują zainteresowanie tym, co znajduje się wokół nich. Dzieci uwielbiają eksplorować, odkrywać i… kombinować. Jednymi z najlepszych gier pomagających dziecku odkrywać prawa rządzące światem i rozumieć połączenia między różnymi rzeczami są gry logiczne. Podstawową zaletą takich gier jest oczywiście stymulowanie rozwoju logicznego myślenia. Małe dzieci kochają wszelkiego rodzaju zagadki i łamigłówki. Znalezienie odpowiedniego rozwiązania stanowi dla nich powód do dumy. Rozwiązywanie łamigłówek jest przy tym fantastyczną zabawą. Dzięki grom logicznym dziecko rozwija się szybciej, a przy okazji może ćwiczyć spostrzegawczość. Gry logiczne to idealny sposób na połączenie zabawy i nauki.