Najnowsze artykuły

Najlepsze zabawki dla małego majsterkowicza

Wybierając zabawki dla dzieci, kierujemy się różnymi kryteriami. Bierzemy pod uwagę między innymi zainteresowania naszego malucha oraz cenę i jakość...

Czytaj Więcej

Quady dla dzieci - dlaczego warto?

Chcesz sprawić swojemu dziecku wyjątkową niespodziankę? Pragniesz dać mu zabawkę, którą nie znudzi się po trzech użyciach i której będzie mógł korzystać przez lata? Naszym zdaniem najlepszym pomysłem będzie zakup quada. Quady dla dzieci w ostatnich latach biją prawdziwe rekordy popularności. Wybór quadów dla dzieci jest obecnie naprawdę ogromny.

Co to jest quad dla dziecka?

Quadami nazywane są pojazdy czterokołowe, które są przeznaczone do jazdy po trudnym terenie. Takie pojazdy są w stanie wjechać na strome wzniesienie czy pokonać znajdującą się na trasie przeszkodę. Quadami można jeździć po każdym rodzaju nawierzchni: żwirze, kamieniach, trawie czy asfalcie. Ze względów bezpieczeństwa, quady dla dzieci wyposażone są zwykle w dwa lub cztery silniki, jednak nie mogą osiągać większych prędkości. Jazda na takim quadzie jest nie tylko bezpieczna, lecz także bardzo komfortowa, ponieważ większość pojazdów wyposażona jest w tylne amortyzatory minimalizujące drgania na nierównym terenie. Wygodę jazdy zapewnia przy okazji miękkie siedzisko. Czas w trakcie jazdy umila radio oraz odtwarzacz mp3. Jako że quady dla dzieci to pojazdy zasilane elektrycznie, posiadają one wydajny i pojemny akumulator. W lepszych modelach na jednym ładowaniu można jeździć nawet do kilku godzin.

Quady zdalnie sterowane

Quadem kieruje się za pomocą kierownicy. Kierownica posiada specjalnie wyprofilowanie, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do dłoni. Jednak niektóre modele posiadają także możliwość sterowania zdalnego. Do takich zestawów dodawany jest pilot, za pomocą którego opiekunowie mogą kierować quadem, dowolnie zmieniając tor jazdy. Quady umożliwiają zarówno jazdę do przodu, jak i do tyłu.

Quad dla dziecka – dlaczego warto?

Przejażdżka quadem to dla dziecka ogromna frajda. Dlatego jeśli chcemy, by nasz maluch po prostu dobrze się bawił, warto zainwestować w quad napędzany elektrycznie. Dzięki temu, że urządzenia mają możliwość zdalnego sterowania, jazda quadem to świetna zabawa zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. Kupując quad dla dziecka w dobrym sklepie, otrzymamy gratis w postaci tablicy rejestracyjnej z imieniem naszego podopiecznego. To świetny prezent, który dodatkowo umili małemu odkrywcy użytkowanie pojazdu.

Bezpieczeństwo

Najważniejszą sprawą podczas jazdy quadem jest bezpieczeństwo. Z tego względu powinniśmy wyposażyć naszego malucha w niezbędne akcesoria. Należą do nich przede wszystkim kask, specjalne rękawiczki oraz ochraniacze. Bardzo ważna jest także ochrona oczu, dlatego dobrze by dziecko podczas jazdy używało gogli. Pamiętajmy, że jazda quadem może odbywać się wyłącznie pod stałym nadzorem opiekuna. Nie pozwalajmy dziecku odjeżdżać za daleko, starając się mieć naszego malucha w zasięgu wzroku. Zaczynając przygodę z quadem, warto na początek posługiwać się pilotem do zdalnego sterowania. Należy to aż robić do momentu, gdy dziecko opanuje samodzielne kierowanie pojazdem.