Najnowsze artykuły

Najlepsze zabawki dla małego majsterkowicza

Wybierając zabawki dla dzieci, kierujemy się różnymi kryteriami. Bierzemy pod uwagę między innymi zainteresowania naszego malucha oraz cenę i jakość...

Czytaj Więcej

Kupujemy basen ogrodowy

Własny basen w ogrodzie to marzenie niejednego z nas. Zwłaszcza teraz, kiedy za oknami pełnia lata, mamy ochotę na chwilę wytchnienia w przyjemnie chłodnej wodzie. Czemu zatem nie spełnić wreszcie marzenia o basenie? Możemy zdecydować się albo na basen stały, albo na basen przenośny. Baseny stałe wymagają przeprowadzenia skomplikowanej instalacji pod powierzchnią ziemi, a ich budowa jest bardzo kosztowna i czasochłonna. Tak naprawdę taki basen powinno się zaprojektować już na etapie zagospodarowywania terenu na działce jeszcze przed wybudowaniem domu. Najczęściej bywa jednak tak, że na taki basen z wielu względów nie możemy sobie pozwolić. Idealną alternatywą są właśnie baseny przenośne, inaczej zwane naziemnymi. Taki basen może stanąć w naszym ogrodzie właściwie w dowolnym momencie. Jest on znacznie tańszy w zakupie i eksploatacji w porównaniu do basenów stałych. Jak odnaleźć się wśród różnych typów basenów ogrodowych? Który z nich wybrać? Przedstawiamy krótką charakterystykę przenośnych basenów ogrodowych.

Typy basenów ogrodowych

Przenośne baseny ogrodowe dzielą się na trzy podstawowe typy: baseny stelażowe, baseny rozporowe i baseny dmuchane. Każdy z nich opiera się na nieco innej konstrukcji i charakteryzuje się innymi parametrami. Baseny przenośne nie wymagają skomplikowanego montażu i dają się łatwo przenieść w inne miejsce oraz złożyć na koniec sezonu. Czym różnią się od siebie poszczególne typy basenów naziemnych?

Baseny stelażowe

Podstawą konstrukcji basenów stelażowych jest specjalny stelaż. Ten element wykonany jest z wytrzymałego metalu, odpornego na zniszczenia i odkształcenia. Na stelażu rozciągnięte są ściany zbudowane z PCV. Dzięki takiej konstrukcji basen stelażowy charakteryzuje się wyjątkową stabilnością i trwałością. Dodatkowym akcesorium stosowanym w tego typu basenach są drabinki ułatwiające wejście do środka. Aby utrzymać czystość wody w basenie, większe modele wyposażone są ponadto w specjalną pompę filtrującą.

Baseny rozporowe

Innym typem basenów przenośnych są baseny rozporowe. Takie baseny są tańsze niż wersja stelażowa, dlatego stanowią optymalne rozwiązanie dla osób chcących zmieścić się w określonym budżecie. Ściany basenów rozporowych również zbudowane są z PCV, jednak w tym przypadku nie są wzmocnione stelażem. Basen utrzymuje stabilność dzięki wodzie rozpierającej jego ściany.

Baseny dmuchane

Najprostszym i najtańszym typem basenów ogrodowych są baseny dmuchane. Takie baseny idealnie nadają się dla małych dzieci, ponieważ są płytkie i bezpieczne. Maluchy będą wprost zachwycone, mogąc pluskać się w wodzie w takim baseniku. Baseny dmuchane dla najmłodszych dostępne są w różnych kształtach i kolorach. W dobrych sklepach możemy znaleźć także baseniki dla dzieci w formie wodnych placów zabaw. Takie zestawy, oprócz samego basenu, zawierają także dmuchaną zjeżdżalnię w kształcie zwierzątka. Świetna zabawa przez cały dzień gwarantowana!