Najnowsze artykuły

Najlepsze zabawki dla małego majsterkowicza

Wybierając zabawki dla dzieci, kierujemy się różnymi kryteriami. Bierzemy pod uwagę między innymi zainteresowania naszego malucha oraz cenę i jakość...

Czytaj Więcej

Wybieramy domek dla lalek

Domek dla lalek to chyba wymarzona zabawka dla większości małych dziewczynek. Jeszcze niedawno dzieci często musiały wykazać się kreatywnością, żeby stworzyć własny domek, ponieważ tego rodzaju konstrukcje były bardzo drogie i nie tak powszechnie dostępne. Obecnie na szczęście możemy o wiele łatwiej spełniać dziewczyńskie marzenia o domku dla lalek. Wybierając upragniony domek, można jednak pogubić się w ogromnej ofercie, którą dysponują różne sklepy. Wszystko to sprawia, że rodzice nie wiedzą, jaki wybrać domek dla lalek. Na szczęście mamy kilka cennych rad.

Małe dziewczynki uwielbiają bawić się lalkami, domkami i pojazdami dla nich. Szczytem frajdy jest meblowanie małych pokoików, urządzanie kuchni, salonu i sypialni. Domek dla lalek to symbol dzieciństwa dla niejednej z nas. Ta ponadczasowa zabawka może na długie lata zapewnia rozrywkę zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. Co więcej, domek dla lalek pobudza kreatywność, zachęca dzieci do korzystania z wyobraźni, a dzięki możliwości odgrywania w nim scenek w dużej mierze poprawia umiejętności komunikacyjne. Można śmiało przyznać, ze jest to jeden z najlepszych prezentów dla dzieci. Wybór na rynku jest jednak naprawdę szeroki, dlatego podpowiadamy, na co warto zwracać uwagę, szukając idealnego domku dla lalek.

Rozmiary i wyposażenie

Jedną z podstawowych kwestii związanych z wyborem domku dla lalek, jaką musimy rozważyć, jest jego rozmiar. W ofercie rynkowej znajdziemy domki niewielkie, a nawet miniaturowe, jak i te duże, przy których dziecko może bawić się nawet na stojąco. Wybór rozmiaru zależeć będzie od dwóch zasadniczych kwestii. Po pierwsze musimy wziąć pod uwagę ilość miejsca, jaka dostępna jest w pokoju dziecięcym, a po drugie wielkość lalek, które miałyby w danym domku zamieszkać. W sytuacji, gdy nie posiadamy za wiele miejsca, lepiej zdecydować się na domek kompaktowych rozmiarów. Znajdziemy nawet wygodne domki składane, które na czas zabawy otwiera się i wówczas można wygodnie się nimi bawić. Po zakończeniu zabawy domek można łatwo i szybko złożyć, po czym schować go do szafy. Tym sposobem na co dzień nie zajmuje on zbyt wiele naszego cennego miejsca. Jeśli jednak ograniczenie metrażu nas nie obowiązuje i mamy ochotę sprezentować dziecku coś większego, to warto wybrać model o dużych rozmiarach, który zapewni jeszcze większą frajdę podczas zabaw. Tego rodzaju konstrukcja bardzo często wygląda jak mebel i z pewnością będzie to wymarzony prezent dla dziecka, które lubi się bawić lalkami. Pamiętajmy, że wybierając domek dla lalek, należy zwrócić jeszcze uwagę na jego wyposażenie. Otóż część domków, zwłaszcza te kompaktowych rozmiarów, są już w pełni wyposażone i od razu po złożeniu konstrukcji można zabrać się do zabawy. Są jednak domki – najczęściej chodzi o te większe – które dają szersze możliwości kreatywnej zabawy, mają tylko podstawowe mebelki, a dodatkowe elementy trzeba dokupować w oddzielnych zestawach, co zawsze jest kolejnym wydatkiem.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wybierając domek dla lalek, zdecydowanie warto wziąć pod uwagę trwałość konstrukcji. Jeśli nasze pociechy są w różnym wieku, zapewne chcemy, aby domek dla lalek służył dobrze każdemu z nich. Tak więc, aby domek szczęśliwie przetrwał zabawy starszego dziecka i dotrwał do czasu, aż zainteresuje się nim młodsza pociecha, powinien on być trwały i solidny, wykonany z wytrzymałych materiałów. Drewniany domek dla lalek będzie dobrym rozwiązaniem, choć warto zwrócić też uwagę na te z trwałego plastiku. Oczywiście trudno znaleźć jeden domek dla lalek, który okaże się idealny dla wszystkich grup wiekowych. Co więcej, jeśli mamy dzieci w wieku poniżej 3 lat, może się okazać, że niektóre domy dla lalek będą dla nich nieodpowiednie ze względu na małe elementy, którymi dzieci mogą się zwyczajnie zadławić. W ofercie sklepów na szczęście znajdują się wspaniałe domki dla maluchów, a większość z nich wykonana jest z trwałego plastiku, dzięki czemu są wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu. Warto również podkreślić, że konstrukcje te nie posiadają ostrych krawędzi, a mebelki przytwierdzone są do nich na stałe – będą więc idealne dla najmłodszych pociech.