Najnowsze artykuły

Najlepsze zabawki dla małego majsterkowicza

Wybierając zabawki dla dzieci, kierujemy się różnymi kryteriami. Bierzemy pod uwagę między innymi zainteresowania naszego malucha oraz cenę i jakość...

Czytaj Więcej

Z serii: najlepsze prezenty dla dzieci. Rodzaje pojazdów na akumulator

Od jakiegoś czasu jednym z największych hitów wśród zabawek dla dzieci są różnego typu pojazdy na akumulator. Takie zabawki są uwielbiane przez dzieciaki w każdym wieku. W dobrych sklepach z zabawkami znajdziemy obecnie bardzo duży wybór najróżniejszych modeli i rodzajów pojazdów zasilanych elektrycznie. Taka zabawka to doskonały prezent na każdą okazję. Dzieciaki z pewnością będą zachwycone, gdy dostaną własny pojazd na akumulator. Osoby pragnące podarować dziecku tak wyjątkowy prezent, często nie mają pojęcia, na który rodzaj pojazdu na akumulator się zdecydować. Wyboru wcale nie ułatwia fakt tak dużej różnorodności modeli. Dlatego, aby ułatwić to zadanie postanowiliśmy zaprezentować krótką klasyfikację rodzajów pojazdów na akumulator. Mamy nadzieję, że uda nam się rozwiać, choć niektóre z wątpliwości.

Pojazdy jednoosobowe

Pierwszym typem pojazdów na akumulator są modele przeznaczone dla jednej osoby. To zdecydowanie najpopularniejsze spośród wszystkich rodzajów tego typu zabawek. Wśród nich największą popularnością wśród małych koneserów motoryzacji cieszą się pojazdy licencyjne. Dzieciaki są zachwycone, mogąc przejechać się zabawkowym autkiem wzorowanym na samochodzie znanej na całym świecie marki. Oczywiście dziecięcy gust będzie w każdym przypadku różny, dlatego najlepiej umiejętnie podpytać, które marki są dla naszego malca najbardziej interesujące.

Pojazdy dwuosobowe

Świetną alternatywę pojazdów jednoosobowych są zabawkowe samochodziki dla dwóch osób. Ich największą zaletą jest oczywiście możliwość wspólnej przejażdżki dwojga dzieci, co jest dla nich niesamowitą wręcz frajdą. Autka dwuosobowe to także inwestycja długoterminowa, ponieważ mogą być dłużej eksploatowane. Nawet wtedy, gdy dwójka dzieci nie będzie w stanie się w nim już zmieścić, zabawka może być z powodzeniem wykorzystywana na zmianę przez każde z nich.

Samochody terenowe

Dla wszystkich miłośników jazdy na bardziej wymagającym podłożu lub w trudniejszym terenie doskonałą opcją będą samochody terenowe na akumulator. Takie pojazdy idealnie nadają się do jazdy po żwirze, kamieniach, kałużach czy nawet błocie. Ciekawą opcję stanowią pojazdy terenowe na pilota, dające możliwość zdalnego sterowania.

Quady dla dzieci

Quady dla dzieci to specjalna, osobna kategoria pośród wszystkich pojazdów na akumulator. Od kilku lat te nowoczesne zabawki zyskują coraz to większą popularność. Wśród dorosłych często pojawia się wątpliwość, czy takie zabawki są bezpieczne dla małych dzieci. Na szczęście producenci dbają o to, by korzystanie z quada było całkowicie bezpieczne. Quady dla dzieci mają odpowiednio wyprofilowane siedziska, wygodne oparcia oraz układy amortyzujące, dzięki czemu jazda na nich jest wyjątkowo komfortowa.