Najnowsze artykuły

Najlepsze zabawki dla małego majsterkowicza

Wybierając zabawki dla dzieci, kierujemy się różnymi kryteriami. Bierzemy pod uwagę między innymi zainteresowania naszego malucha oraz cenę i jakość...

Czytaj Więcej

Najpopularniejsze zabawki dla każdego malucha

Zabawki są różne i każde dziecko cieszy się z innego rodzaju zabawki, ale zdecydowanie wszystkie zabawki sprawiają radość (choć często chwilową). Warto inwestować w zabawki dla dzieci, ponieważ pomagają one prawidłowo rozwijać się maluchom i dbają także o ich zadowolenie. Śmiejąca się pociecha do pluszowego misia lub skupiona na wyścigach samochodzikami to bezcenne widoki. Zabawki stają się najlepszymi przyjaciółmi dzieci na długie lata, a czasem nawet na całe życie. Jakie zabawki są najpopularniejsze wśród dzieci teraz?

Klocki duże, klocki małe

Klocki nie są zaskoczeniem, gdy mowa o popularnych zabawkach dla dzieci. Szczególną rolę odgrywają w tej kategorii klocki Lego, choć jest to stosunkowo stary typ zabawki. Lego jako kultowe zabawki do układania, bowiem powstało w 1958 roku, a założycielem duńskiej firmy był Oleg Kirk Christiansen. Początkowo zabawki firmy produkowano w dużej mierze z drewna, ale po straceniu hurtowych zapasów zabawek w pożarze, firma postanowiła na zawsze przerzucić się na plastikowe elementy. Obecnie firma oferuje szeroki wybór najróżniejszych klocków do układania, dla różnych grup wiekowych. Lego współpracuje także z innymi markami, tworząc specjalne kolekcje klocków. Przykładem takiej udanej współpracy jest Disney, czego owocami są modele statków z uniwersum filmów wykonane z lego. Wiele rzeczy można teraz kupić z lego - kubki, akcesoria, odtworzone budowle i modele. Lego jako klocki stało się kultowe - tak samo kiedyś i dziś.

Auta dla dzieci

Pierwsze doświadczenie za kierownicą? Wcale nie w wieku lat osiemnastu, jakby mogło się wydawać. Już nawet w pierwszym roku życia! Oczywiście, mowa tutaj o autkach akumulatorowych. Auta dla dzieci już dawno robiły dużą furorę, choć były najczęściej proste i opierały się na pedałowaniu nogami, by autko mogło się przemieszczać. Jednak nowoczesne autka przypominają słynne gokarty na pedały z wesołych miasteczek - tak, te z platform, którymi można się obijać. Elektryczne autko dla dzieci opiera się na podobnej zasadzie - ma akumulator oraz pedały - jeden to gaz, drugi hamulec. Dziecko kieruje za pomocą kierownicy, jeśli chodzi o tor jazdy. Takie autka to świetna rozrywka i zabawka dla dziewczynek oraz chłopców. Nowoczesne autka dla dzieci są nie tylko bardziej zaawansowane, ale także wizualnie robią o wiele większe wrażenie. Wiele z nich produkowanych jest na licencji wielkich marek ze świata motoryzacyjnego - np. Ford, BMW czy Mercedes. Autka na licencji wyglądają, jak zminimalizowane auta dla dorosłych. Mogą być bardzo szczegółowo oddane, włączając w to tablice rejestracyjne czy skórzaną tapicerkę. Pojazdy akumulatorowe pomagają dzieciom rozwijać umiejętności takie, jak koordynacja ruchowa, czujność oraz stanowią pierwsze doświadczenie w roli kierowcy. Jednak przede wszystkim są dobrą rozrywką dla dzieci, zarówno młodszych i starszych, dziewczynek i chłopców.

Zabawki na pewno szybko się zmieniają, nie tylko w kwestii bycia w sercu dziecka jako ulubiona, ale także w odniesieniu do całej branży. Zawsze przyświeca im ten sam cel - mają dostarczać dobrej zabawy najmłodszym członkom społeczeństwa, dzieciom.