Najnowsze artykuły

Najlepsze zabawki dla małego majsterkowicza

Wybierając zabawki dla dzieci, kierujemy się różnymi kryteriami. Bierzemy pod uwagę między innymi zainteresowania naszego malucha oraz cenę i jakość...

Czytaj Więcej

Najlepsze domki ogrodowe dla dzieci

Własna kryjówka czy tzw. baza w ogrodzie to marzenie chyba każdego malucha. Uroczy drewniany domek, mała plastikowa chatka czy choćby namiot lub samodzielnie skonstruowany szałas to przepis na najlepszą zabawę dla maluchów w prawie każdym wieku. Obecnie z łatwością możemy spełnić takie marzenia naszej pociechy. W końcu w dzisiejszych czasach jest to wyjątkowo proste! Na rynku znajdziemy ogromny wybór niedrogich gotowych do zainstalowania w ogrodzie domków. W artykule podpowiadamy, jak wybrać ogrodowy domek do zabaw, które pomysły będą trafione, a od których lepiej trzymać się z daleka. Zapraszamy do lektury.

Każdy z nas pamięta marzenie z dzieciństwa o swoim własnym miejscu, czterech ścianach niezależnych od domu, które może uznać za swoje królestwo i w którym może ogrywać fabularne scenariusze, imitując życie rodzinne lub ustanowić sekretne stowarzyszenie. Posiadanie domku na drzewie czy w ogrodzie z pewnością sprawi mnóstwo frajdy i współczesnym maluchom. Domek dla dzieci do ogrodu będzie z pewnością dobrym pomysłem na cudowny prezent.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie domku ogrodowego?

Rozważając zakup domku ogrodowego dla dziecka najlepiej przejrzeć produkty polecane przez zadowolonych klientów. Wcześniej jednak trzeba dowiedzieć się, które z cech domków uznawane są za odpowiednie tak, aby móc podjąć w pełni świadomą decyzję. Właśnie dlatego zebraliśmy kilka cech domków, które warto wziąć pod uwagę podczas wyboru. Najważniejszy jest materiał – do wybory mamy w zasadzie domki drewniane bądź plastikowe. Ich konstrukcja zależeć będzie od wieku dziecka i przeznaczenia konstrukcji. Wybierać można spośród bogatej oferty, należy jednak upewnić się, że domek ogrodowy posiada odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa, jak np. TUV. Znajdziemy tanie domki, które są ich pozbawione, przez co mogą stanowić zagrożenie podczas zabawy. Kolejny ważny czynnik to wielkość i kształt domku. Otóż musimy zastanowić się, jak długo domek ma posłużyć dziecku. Dla najmłodszych pociech w zupełności wystarczy domek o wymiarach 100x100x100 cm. Jeśli chcemy, aby dziecko mogło bawić się w domku dłużej, należy rozważyć zakup większego produktu. Domki ogrodowe posiadają również różnorodne kształty. Znajdziemy rozwiązania piętrowe, na podwyższeniu, z dodatkami w postaci huśtawek, zjeżdżalni czy ścianek wspinaczkowych, dzięki czemu stają się dla maluchów całym placem zabaw. Pamiętajmy również, aby wybierając domek, zwracać uwagę na solidność konstrukcji i staranność wykończenia całości. W końcu będą się tam bawić nasze dzieci i nikt z nas nie chce narażać ich na zadrapania i niebezpieczne wypadki. Sprawdzajmy więc przede wszystkim atesty.

Odpowiednie ustawienie

Domek dla dzieci ustawiony bezpośrednio w ogrodzie na trawie to dobre rozwiązanie dla młodszych pociech. Jest bezpieczny, ponieważ dostępny jest z poziomu ziemi, bez konieczności wspinania się po drabinie. Również ważne jest jednak wybranie właściwego miejsca. Dobrze jeśli domek taki jest widoczny z okna domy tak, abyśmy mogli czuwać nad bezpieczną zabawę dzieci. Nie powinniśmy ustawiać go w pobliży bramy wjazdowej lub furtki na posesję, również złym usytuowaniem będzie takie w pobliżu różnego rodzaju zbiorników wodnych. W zacienionych miejscach z kolei może pojawić się latem wiele komarów.

Rozmiar domków ogrodowych

Domki ogrodowe to zazwyczaj niewielkie i proste konstrukcje, które posiadają jedno- lub dwuspadowy dach. Do ich postawienia nie jest oczywiście potrzebne wylewanie fundamentów, choć dobrze, jeśli ustawione się na twardej, równej powierzchni, np. na obszarze wyłożonym kostką brukową. Czynnikiem, którym powinniśmy kierować się podczas wyboru domku ogrodowego, jest jego niewątpliwie jego rozmiar. Trzeba uwzględnić dwie najważniejsze kwestie, to jest dostępność miejsca oraz zapotrzebowanie. Jeśli posiadamy raczej mały ogród, duży domek nie będzie najlepszym wyborem, ponieważ możemy mieć problem ze znalezieniem odpowiedniego miejsca oraz zabierze on zbyt wiele cennej przestrzeni. Drugim istotnym aspektem jest zapotrzebowanie – warto już wcześniej określić czy domek będzie służył więcej liczbie dzieci, jak długo i jakie dodatkowe wyposażenie ma zwierać.