Najnowsze artykuły

Najlepsze zabawki dla małego majsterkowicza

Wybierając zabawki dla dzieci, kierujemy się różnymi kryteriami. Bierzemy pod uwagę między innymi zainteresowania naszego malucha oraz cenę i jakość...

Czytaj Więcej

Trampolina w ogrodzie? Doskonały pomysł!

Trampolina jest znana, jako jedno z najlepszych narzędzi do ćwiczeń fizycznych. Ogólnie rzecz biorąc, oprócz dostarczania dzieciom i dorosłym ogromnej frajdy, ma również wiele zalet. Przede wszystkim poprawia naszą kondycję fizyczną oraz psychiczną. Dzięki ćwiczeniom na trampolinie poprawia się krążenie krwi w organizmie. Takie zabawy uwalniają również toksyny, które osłabiają układ odpornościowy. Wpływają korzystnie na prace naszych mięśni. Możemy dzięki nim odzyskać siłę mięśniową, co zdecydowanie wpływa na jakość naszego życia.

Sport przez zabawę

O tym, jak trudno czasem zagonić dzieci do jakiejkolwiek formy aktywności fizycznej wie chyba każdy rodzić. Współczesne dzieci wybierają siedzenie przed telewizorem lub laptopem, a za jedyną dopuszczalną aktywność fizyczną uważają szybkie przebieranie palcami po ekranach smartfonów. Posiadania trampoliny w ogrodzie może skłonić ich do wysiłku fizycznego w bardzo sprytny sposób. Skakanie na trampolinie w niczym nie przypomina żmudnych ćwiczeń fizycznych. To raczej zabawa, która wciąga. Dzieciaki nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że skacząc pocą się, ćwiczą swoje mięśnie i poprawiają kondycję.

Trampolina jest naprawdę świetnym sposobem na poprawę stabilności organizmu i może zapewnić energię na cały dzień. To świetna i atrakcyjna dla dzieci metoda na stanie się zdrowszym i sprawniejszym. Warto jednak wiedzieć, że przed włączeniem trampoliny do jakiegokolwiek regularnego treningu, najlepiej najpierw skonsultować się z lekarzem. To szczególnie ważne w przypadku dzieci, które mają problemy zdrowotne.

Badania naukowe na temat trampolin

Naukowcy uważają, że jeśli dana osoba skacze na trampolinie przez co najmniej 60 sekund, jej wewnętrzne komórki zaczynają się aktywować. Gdy ciało porusza się w górę i w dół, zaczyna działać przyciąganie grawitacyjne, a z organizmu uwalniane są toksyny, szczególnie gdy ciało znajduje się przez ułamki sekund w stanie nieważkości. Dlatego też skakanie na trampolinie przez co najmniej 10 minut dziennie wywiera bardzo korzystny wpływ na cały organizm.

Zalety posiadania trampoliny w ogrodzie

Zalet zdrowotnych skakania na trampolinie jest całe mnóstwo. Wymieńmy, zatem najważniejsze z nich. Pierwszą jest zdolność do stabilizacji układu nerwowego. Skakanie na trampolinie uwalnia toksyny, podnosząc poziom serotoniny, co z kolei zmniejsza depresję i obniża poziom stresu. Ćwiczenia na trampolinie mają podobne działanie, jak joga czy głębokie oddychanie. Trampolina zmniejsza ryzyko otyłości. Jeśli dziecko walczy z nadwagą, posiadania trampoliny w ogrodzie zapewni mu doskonałą okazję i motywację do ćwiczeń. Trampolina obniża ryzyko otyłości - poziomy triglicerydów w cholesterolu mogą się zmniejszyć w wyniku ćwiczeń. Pomogą one również uniknąć cukrzycy. Jest to świetny trening sercowo-naczyniowy. Zapewnia organizmowi odpowiedni poziom natlenienia. Skakanie na trampolinie zachęca ciało do uwalniania toksyn poprzez ćwiczenia oddechowe. W ten sposób w całym ciele krąży więcej tlenu. Kolejną zaletą ćwiczeń na trampolinie jest minimalizowanie ryzyka wystąpienia powszechnych chorób, takich jak grypa, przeziębienia, gorączka, bóle brzucha i zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Jest to również doskonały sposób na relaks i poprawienie jakości snu. W przypadku dzieci chodzących do szkoły można zauważyć pozytywny wpływ trampoliny na efektywność nauki. Umysł dziecka zaczyna, w wyniku dotlenienia, działać sprawniej.