Najnowsze artykuły

Najlepsze zabawki dla małego majsterkowicza

Wybierając zabawki dla dzieci, kierujemy się różnymi kryteriami. Bierzemy pod uwagę między innymi zainteresowania naszego malucha oraz cenę i jakość...

Czytaj Więcej

Trampoliny, czyli świetna zabawa dla każdego

Trampoliny to prawdziwy hit ostatnich lat. Stanowią doskonałą formę zabawy dla osób w każdym wieku. Sezon na zabawę w ogrodzie w pełni, dlatego warto rozważyć zakup tego jedynego w swoim rodzaju urządzenia. Tego lata i w waszym ogrodzie nie może jej zabraknąć! Na co zwrócić uwagę przy wyborze trampoliny dla dziecka? Dlaczego warto się na nią zdecydować? Odpowiadamy na najważniejsze pytania dotyczące trampolin dla dzieci.

Dlaczego warto kupić trampolinę?

Skakanie na trampolinie to dla dziecka ogromna frajda. Taka forma ruchu świetnie wpływa na kondycję całego ciała, a różnorodne akrobacje stanowią doskonały trening wszystkich partii mięśni. Dobrze wiemy, że dzieci wprost uwielbiają aktywność fizyczną. I bardzo dobrze, ponieważ w trakcie rozwoju ich ciało potrzebuje dużej dozy rozmaitych aktywności. Jeśli nie chcemy, by nasz maluch zaszył się w swoim pokoju z tabletem lub smartfonem, pragniemy natomiast, by spędzał jak największą ilość czasu na świeżym powietrzu, koniecznie kupmy mu trampolinę. Jednak nie tylko dzieci mogą bawić się na trampolinie. Nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy i my spróbowali tej kapitalnej zabawy!

Rodzaje trampolin

W sprzedaży znajdziemy ogromny wybór trampolin. Niektóre sprawdzą się do ćwiczeń fitness, inne będą odpowiednie do zabawy w domu, a jeszcze inne będziemy mogli zamontować w ogrodzie. Dla dzieci najlepsze są trampoliny z wewnętrzną siatką zabezpieczającą stelaż. Siatka zwiększa bezpieczeństwo użytkowników i chroni przed kontuzjami.

Jak wybrać trampolinę dla dziecka?

Wybierając trampolinę dla dziecka, warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Jednym z najważniejszych parametrów jest maksymalne obciążenie. Oznacza to maksymalną wagę osoby lub osób, które będą jednocześnie korzystać z urządzenia. Drugim elementem jest jakość wykonania stelażu. Największą trwałością charakteryzują się stelaże stalowe, które są wyjątkowo odporne na połamanie. Kolejną ważną rzeczą jest mata, nazywana najczęściej siatką do skakania. Ta część powinna charakteryzować się przede wszystkim sprężystością i trwałością. Aby możliwe było skakanie na trampolinie, niezbędne są sprężyny. Powinniśmy zwrócić baczną uwagę na jakość wykonania sprężyn – zarówno tych znajdujących się pod matą, jak i tych znajdujących się między matą a stelażem. Sprężyny powinny być wyposażone w specjalne osłony zabezpieczające stopy.

Więcej o zabawach dla dzieci dowiesz się na Zabawna-kraina.pl

Czy trampolina dla dziecka jest bezpieczna?

Kupując trampolinę dla dziecka, pamiętajmy, by w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jakość wykonania urządzenia. Wbrew obiegowej opinii dobra trampolina wcale nie musi być droga. Przy zakupie trampoliny zwróćmy uwagę na to, czy posiada ona wszystkie niezbędne atesty. Pamiętajmy, że najmłodsze dzieci powinny korzystać z trampoliny wyłącznie pod opieką dorosłych. Jeśli wybierzemy trampolinę atestowaną i zadbamy o to, by dziecko korzystało z niej we właściwy sposób, możemy być spokojni o bezpieczeństwo naszego malucha.