Najnowsze artykuły

Najlepsze zabawki dla małego majsterkowicza

Wybierając zabawki dla dzieci, kierujemy się różnymi kryteriami. Bierzemy pod uwagę między innymi zainteresowania naszego malucha oraz cenę i jakość...

Czytaj Więcej

Pojazdy dla dzieci - czym kierować się przy wyborze?

Samochody i inne pojazdy dla dzieci wciąż są jednymi z najczęściej kupowanych zabawek. Są uwielbiane przez maluchy w każdym wieku. Wybór zabawkowych pojazdów jest naprawdę ogromny, dlatego często stajemy przed dylematem, które auto będzie najlepsze dla naszego malucha. Jakie są rodzaje pojazdów dla dzieci? Czym kierować się przy wyborze? Wyjaśniamy najważniejsze kwestie związane z kupowaniem pojazdów dla dzieci. Zapraszamy do lektury.

Rodzaje pojazdów dla dzieci

W ofercie najlepszych sklepów z zabawkami znajdziemy całe mnóstwo rodzajów pojazdów dla dzieci. Młodzi rodzice często zadają sobie pytanie, od jakiego wieku dziecko może bawić się takimi zabawkami. Odpowiedź jest prosta: już od wieku kilku miesięcy. Samochody dla niemowląt charakteryzują się uproszczoną budową i nieskomplikowanym kształtem, są przy tym pozbawione małych elementów. Takie pojazdy wykonane są z w pełni bezpiecznych materiałów (np. drewna), dlatego nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo naszego malucha. Jednymi z ulubionych rodzajów pojazdów dla starszych dzieci są resoraki. To kultowe już zabawki, które towarzyszą dzieciom od wielu pokoleń. Dzieciaki najbardziej lubią auta na licencji znanych marek. Kolejnym typem pojazdów są samochody zdalnie sterowane. Takie zabawki są odpowiednie dla dzieci kilkuletnich. Dzięki specjalnemu pilotowi dziecko może sterować pojazdem z określonej odległości. To świetna forma rozwoju umiejętności manualnych i orientacji przestrzennej. W ostatnich latach bardzo popularne są także pojazdy na akumulator. Jazda takim samochodem to dla dziecka prawdziwa frajda. W sprzedaży dostępne są zarówno autka jednoosobowe, jak i wersje dla dwóch osób.

Dostosowanie pojazdu do wieku dziecka

Wybierając każdą zabawkę, zawsze musimy mieć na uwadze wiek dziecka. Dla kilkumiesięcznego niemowlaka najlepsze będą proste samochodziki drewniane. Dwu- i trzylatkowi możemy sprezentować autko posiadające dodatkowe funkcje, na przykład takie, które wydaje dźwięki. Gdy nasz maluch osiągnie wiek czterech lub pięciu lat, możemy podarować mu pierwsze resorówki. W tym wieku dzieci chętnie bawią się także pojazdami w stylu maszyn budowlanych oraz pojazdami różnych służb (policji, straży pożarnej itd.).

Czym kierować się przy wyborze?

Jak wspomnieliśmy, jedną z najważniejszych kwestii, jaką musimy mieć na uwadze, wybierając samochód dla dziecka, jest wiek naszego podopiecznego. Kupując pojazd lub jakąkolwiek inną zabawkę należy bezwzględnie kierować się bezpieczeństwem dziecka. Dlatego najlepiej wybierać samochody posiadające wszystkie niezbędne atesty oraz takie, które są wykonane z bezpiecznych tworzyw. Nigdy nie kupujmy zabawek, których źródło pochodzenia i producent nie są nam znani. Zwróćmy uwagę nie tylko na wygląd, lecz także na jakość wykonania zabawki. Pamiętajmy, że każde dziecko jest inne, dlatego kupując mu pojazd, powinniśmy kierować się także jego indywidualnymi upodobaniami i zainteresowaniami.