Najnowsze artykuły

Najlepsze zabawki dla małego majsterkowicza

Wybierając zabawki dla dzieci, kierujemy się różnymi kryteriami. Bierzemy pod uwagę między innymi zainteresowania naszego malucha oraz cenę i jakość...

Czytaj Więcej

Nauka poprzez zabawę, czyli najlepsze zabawki muzyczne

Każdy mały odkrywca chce jak najlepiej poznać świat. Już od najmłodszych lat dzieci wykazują zainteresowanie otaczającymi je dźwiękami: czy to kierując z zaciekawieniem wzrok w stronę, z której dochodzi dźwięk, czy też samemu próbując śpiewać i grać. Bez względu na to, w jakim wieku znajduje się nasz podopieczny, muzyka pełni w jego rozwoju niezwykle istotną rolę. Dlatego warto dać mu zabawki, dzięki którym będzie mógł poznawać różne rodzaje dźwięków. W dobrych sklepach z zabawkami znajdziemy duży wybór różnorodnych zabawek muzycznych. Które z nich sprawdzają się najlepiej? Przedstawiamy nasz subiektywny ranking najbardziej interesujących zabawek muzycznych dla dzieci.

Zabawki wydające i odtwarzające dźwięki

Dla najmłodszych dzieci świetne będą zabawki, które wydają dźwięki. Takie zabawki, po wykonaniu określonego zadania (na przykład naciśnięcia w odpowiednim miejscu) wydają z siebie dźwięk lub grają melodyjkę. Doskonale sprawdzają się także zabawki odtwarzające dźwięki, które są wyposażone w możliwość nagrania i odtworzenia danego dźwięku. Warto podarować dziecku taką zabawkę – kto wie, czy nie będzie to właśnie początek jego wielkiej kariery muzycznej? Oczywiście mówimy to trochę żartobliwie, ponieważ takie zabawki nadają się dla każdego dziecka, bez względu na jego uzdolnienia muzyczne.

Cymbałki i keyboardy dla dzieci

Takie zabawki nadają się już dla najmłodszych dzieci (od osiemnastego miesiąca życia). Cymbałki dla dzieci składają się z kilku kolorowych przycisków, które po naciśnięciu ręką lub specjalnym młoteczkiem wydają różne dźwięki. Każdemu przyciskowi jest przypisany inny dźwięk. Nieco starszym dzieciom możemy kupić już bardziej rozbudowany zestaw, na przykład cymbałki z dzwoneczkami i bębenkami. W zestawie znajdują się pałeczki do gry oraz instrukcja obsługi. Świetną alternatywą są również zabawkowe keyboardy dla dzieci. Oprócz pianinka w zestawie znajduje się także stołeczek oraz mikrofon.

Perkusje dla dzieci

Innym typem instrumentu, jaki jest uwielbiamy przez dzieci w każdym wieku, jest perkusja. Chociaż na grę na prawdziwej perkusji maluch będzie musiał jeszcze trochę zaczekać, nic nie stoi na przeszkodzie, by już od najmłodszych lat ćwiczył swoje umiejętności na perkusji zabawkowej. W skład takiej perkusji wchodzi kilka elementów. Do gry na tym instrumencie potrzebna jest naprawdę dobra koordynacja, pamiętajmy jednak, że trening czyni mistrza. Wybierając perkusję dla malucha, warto zdecydować się na tę posiadającą dwa werble, bęben basowy oraz talerz. Takie perkusje wyposażone są przy tym w specjalny panel sterujący, umożliwiający odtwarzanie gotowych podkładów. Perkusje dla najmłodszych są bardzo kolorowe, a dodatkowym efektem są migające światełka. Starszemu dziecku możemy podarować bardziej zaawansowaną perkusję, składającą się z pięciu bębnów i wyglądem do złudzenia przypominającą prawdziwy instrument. W zestawie znajduje się także wygodny stołeczek.