Najnowsze artykuły

Najlepsze zabawki dla małego majsterkowicza

Wybierając zabawki dla dzieci, kierujemy się różnymi kryteriami. Bierzemy pod uwagę między innymi zainteresowania naszego malucha oraz cenę i jakość...

Czytaj Więcej

Najlepszy pomysł na zabawki dla chłopców

Wybór zabawki dla dziecka jest ciężko trudną decyzją, szczególnie gdy chodzi o zabawki na wyjątkową okazję. Najczęściej w tej dziedzinie najlepiej wypadają dziadkowie, którzy chcą rozpieścić swoje wnuki niezwykłymi upominkami, dzięki czemu dzieci będą szczęśliwe. Zabawki dla dziewczynek jest zdecydowanie łatwiej wybrać, ale gdy przychodzi do wyboru czegoś dla chłopca pojawia się problem - co będzie najlepsze? Oto kilka ciekawych pomysłów na zabawki dla chłopców.

W krainie klocków

Nie da się ukryć, że od kilku już lat ponownie ogromną popularnością cieszy się marka Lego. Szczególnie, wersje unikalnych klocków Star Wars przykuwają uwagę nie tylko najmłodszych, ale i dorosłych osób. To fajny wybór dla chłopców, oczywiście w odpowiednim wieku, ponieważ drobne elementy są niebezpieczne dla niemowląt - należy o tym pamiętać bezwzględnie! W dodatku, klocki to nie tylko fajna zabawa przy ich układaniu lub rozsypywaniu konstrukcji na nowo, ale część produktów stworzonych z klocków będzie miała więcej możliwości. Klocki zdalnie sterowane będą dostarczały jeszcze więcej frajdy, gdyż nasz statek po złożeniu wzbije się w powietrze i będziemy mogli nim pokierować za pomocą pilota.

Motoryzacyjne szaleństwo

Innym doskonałym wyborem na zabawkę dla chłopców są elektryczne pojazdy. W końcu auta to zazwyczaj konik mężczyzn, zarówno dużych i małych. Rzadko któryś z panów nie marzył jako dziecko o wyścigowym aucie lub czerwonym ferrari z wysuwanymi światłami. Auta to także dobry początek do rozbudzenia w dzieciach miłości do kolekcjonerstwa, gdy mogą bawić się i podziwiać z kolegami śliczne małe autka. Jednak autka dla dzieci weszły już dawno na zupełnie inny poziom, bowiem teraz można zakupić jeździk dla chłopca, którym on sam będzie kierował. Dzięki temu dziecko może poczuć się w samochodzie elektrycznym, jak młody kierowca. Ba, może nawet zostać kierowcą rajdowym, dzięki gokartowi na pedały. To świetna zabawa i bezpieczna, gdyż autka nie rozwijają dużych prędkości i w komplecie mają pilota dla rodziców, którzy mogą czuwać nad kontrolą pojazdu. Jeździk dla rocznego dziecka to także fajny pomysł, gdyż może się ono uczuć powoli koordynacji ruchowej i mieć frajdę podczas jeżdżenia po salonie czy ogródku - zapewne z pomocą rodziców.

Gry

Dla starszych dzieci najwcześniej od czwartego roku życia, świetnym wyborem mogą okazać się gry. Jakie? Planszowe, oczywiście. To w dodatku rewelacyjny pomysł na spędzanie czasu z dziećmi i rozwijanie w nich umiejętności analitycznego i logicznego myślenia już w tak młodym wieku. Oczywiście, na początku warto stawiać na te proste gry, jak na przykład Carcassonne - opiera się na układaniu płytek z różnymi elementami, które trzeba do siebie dopasowywać i za to otrzymuje się konkretną liczbę punktów.

Dobór zabawek dla chłopców może z pozoru wydawać się ciężki. Jakoś tak przyjęło się, że prezenty dla dziewczynek są łatwiejsze i zapewniają większy wybór - pluszaki, lalki, akcesoria, wszelkie księżniczki i żaby. Jednak wybór zabawek dla chłopców w każdym wieku jest równie duży, a wszystko, czego potrzebujemy to w gruncie rzeczy pomysł.