Najnowsze artykuły

Najlepsze zabawki dla małego majsterkowicza

Wybierając zabawki dla dzieci, kierujemy się różnymi kryteriami. Bierzemy pod uwagę między innymi zainteresowania naszego malucha oraz cenę i jakość...

Czytaj Więcej

Jak zorganizować bawialnię dla dzieci?

Zorganizowanie przestrzeni do zabawy dla dzieci jest poważnym wyzwaniem. Bawialnia powinna być tak zaprojektowana, by umożliwiała różnego rodzaju aktywności i dodatkowo zachęcała do nich. Przestrzeń powinna być uporządkowana i podzielona na wyraźnie wyodrębnione strefy do różnego typu aktywności. Ważne, by korzystanie z poszczególnych stref nie przeszkadzało pozostałym użytkownikom, dlatego plan bawialni musi być przemyślany. Jakiego rodzaju zabawki i sprzęty wybrać? Wiele zależy od wieku dzieci, które będą korzystały z tego miejsca. Inaczej wygląda oczywiście sala zabaw dla maluchów, inaczej dla dzieci nieco starszych czy wręcz nastolatków, które mają bardzo duże wymagania dotyczące sposobów spędzania wolnego czasu.

Wybraliśmy jednak kilka pewniaków, które spodobają się dzieciom w różnym wieku. Wszystkie propozycje pochodzą ze sklepu www.zabawki-gry.pl, który posiada szeroki asortyment przedmiotów służących rozrywce i rekreacji nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale też dla osób dorosłych.

Gra w piłkarzyki to absolutna klasyka. Znamy ją dobrze z barów i pubów, więc wiadomo, że znakomicie bawią się w to dorośli. Jednak to także świetna gra zręcznościowa dla starszych dzieci i nastolatków. Piłkarzyki wymagają refleksu, a każdej rozgrywce towarzyszy zawsze dużo emocji. Warto zainwestować w stół z piłkarzykami, by mieć propozycję dla bardzo szerokiego grona odbiorców.

Stół do gry w cymbergaja podobnie jak piłkarzyki będzie na pewno budził duże zainteresowanie sporej grupy osób w zróżnicowanym wieku. Klasyczna gra podwórkowa w wersji stolikowej jest interesująca propozycją spędzania czasu. To typowa gra zręcznościowa o bardzo prostych regułach, ale dająca grającym dużo satysfakcji.

Warto pamiętać, że jeśli dysponujemy niewielką przestrzenią, to dobrym rozwiązaniem mogą być składane stoliki do gier, które wystawiamy w razie potrzeby, zmieniając ofertę bawialni.

Maty taneczne to oryginalna propozycja, która świetnie sprawdza się, gdy w naszej bawialni chcemy organizować spotkania urodzinowe lub innego rodzaju imprezy dla dzieci, które wymagają animacji i zaoferowania uczestnikom konkretnych propozycji zabawy. Od czego zacząć? Wśród propozycji nie może zabraknąć klasycznej gry twister, która wymaga nie lada zręczności i zawsze towarzyszy jej dużo śmiechu, gdy przeplatance z rak i nóg kończą się wreszcie wywrotką wszystkich bawiących się. Nowoczesną alternatywą są maty taneczne podłączane do ekranu, na którym wyświetlany jest układ kroków. Zadaniem bawiących się jest naśladowanie proponowanych ruchów własnym ciałem i odwzorowanie pokazywanych kroków na macie. Układy taneczne mają różne stopnie trudności, dzięki czemu zabawa jest zróżnicowana i nie nudzi się nawet przez dłuższy czas. Mata taneczna i twister równie dobrze sprawdzi się na imprezie dla maluchów jak i dla nastolatków. Zresztą nawet dorośli kochają te imprezowe gry.