Najnowsze artykuły

Najlepsze zabawki dla małego majsterkowicza

Wybierając zabawki dla dzieci, kierujemy się różnymi kryteriami. Bierzemy pod uwagę między innymi zainteresowania naszego malucha oraz cenę i jakość...

Czytaj Więcej

Pojazdy dla dzieci - najlepsze rodzaje

Pojazdy dla dzieci są absolutnym klasykiem wśród wszystkich typów zabawek. To ulubione zabawki dzieciaków w każdym wieku. Zainteresowanie takimi zabawkami nie zmienia się od pokoleń – jeśli spojrzymy wstecz, najpewniej okaże się, że my także byliśmy w nich zakochani. Współcześni producenci zabawek doskonale zdają sobie sprawę z tego, że popyt na zabawkowe pojazdy najprawdopodobniej nadal będzie bardzo wysoki. Z tego powodu sklepowe półki wręcz uginają się od najróżniejszych typów i modeli pojazdów. Asortyment jest tak duży, że dosłownie można się w nim pogubić. Dlatego postanowiliśmy zaprezentować ranking najlepszych naszym zdaniem rodzajów pojazdów dla dzieci.

Miejsce 5: pchacze i jeździki

Nasze zestawienie otwierają pojazdy stworzone z myślą o najmłodszych dzieciach. Mamy na myśli autka pełniące funkcje pchaczy lub jeździków. Dla młodszych maluchów idealne będą pchacze, które, dzięki realistycznemu wyglądowi i ciekawej budowie, mogą być szansą na pierwszą przygodę z motoryzacją. Starsze dzieci będą zachwycone, mogąc samodzielnie jeździć autkiem za pomocą odpychania się nóżkami.

Miejsce 4: pojazdy budowlane

Do tej grupy należą wszelkiego typu zabawkowe koparki, spychacze, betoniarki i inne pojazdy budowlane. Takie zabawki idealnie nadają się zarówno do zabawy w domu, jak i w ogrodzie czy piaskownicy.

Miejsce 3: pojazdy służb

Pojazdy policji czy wozy strażackie od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Każdy maluch uwielbia wcielać się w role i naśladować dorosłych – a takie zabawki dają mu ku temu doskonałą możliwość.

Miejsce 2: pojazdy licencyjne

Pojazdy licencyjne to takie, które do złudzenia przypominają prawdziwe samochody najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie, m. in. Ferrari, Mercedes-Benz, Lamborghini, Jaguar, Toyota czy Bentley. Oryginalne auta licencyjne należą do najbardziej prestiżowych spośród wszystkich typów pojazdów dla dzieci.

Miejsce 1: duże pojazdy

Czołowe miejsce w naszym zestawieniu zajęły duże pojazdy na akumulator. Ta kategoria obejmuje zarówno samochody, jak i różnego rodzaju motorki, spychacze i traktorki. Osobną pozycję zajmują quady dla dzieci. W ostatnich latach to właśnie one biją prawdziwe rekordy popularności, stając się jednym z najczęściej wybieranych prezentów na urodziny, dzień dziecka czy komunię. Przejażdżka dużym pojazdem na akumulator stanowi dla dzieciaków niesamowitą frajdę, dlatego takie zabawki są wręcz uwielbiane. Pojazdy na akumulator są wyposażone w coraz pojemniejsze baterie, dzięki czemu na jednym ładowaniu można przejechać coraz większe dystanse. Producenci dbają o stałe udoskonalanie swoich produktów, dlatego możemy być pewni, że jazda większym pojazdem na akumulator będzie dla naszego dziecka w pełni bezpieczna.