Najnowsze artykuły

Najlepsze zabawki dla małego majsterkowicza

Wybierając zabawki dla dzieci, kierujemy się różnymi kryteriami. Bierzemy pod uwagę między innymi zainteresowania naszego malucha oraz cenę i jakość...

Czytaj Więcej

Jak wybrać zabawkę dla przedszkolaka?

Jaki prezent dla przedszkolaka?

To pytanie często zadają sobie nie tylko rodzice czy dziadkowie, ale też inni krewni, którzy chcą wybrać zabawkę, jaka nie tylko sprawi maluchowi radość, ale też będzie dobrej jakości, rozwijająca i ciekawa.

Czym się kierować? Na pewno – gustem dziecka, bo maluchy w wieku przedszkolnym mają często swoje zainteresowania, dlatego warto podpytać rodziców, czy nie mamy do czynienia na przykład z małym fanem dinozaurów, czy kosmosu. Po drugie – etapem rozwojowym. Warto wiedzieć, co najczęściej zajmuje dzieci w tym wieku. Na pewno należy też szukać zabawek dobrej jakości, stawiając na sprawdzonych i renomowanych producentów. Zabawki spełniające te kryteria znajdziecie na stronie http://www.zabawki-gry.pl

Oto kilka pewniaków, które na pewno będą strzałem w dziesiątkę dla dziecka w wieku przedszkolnym:

  • Zabawki do odgrywania ról idealnie wpasowują się w ten etap rozwoju. Dzieci już od mniej więcej trzeciego roku życia uwielbiają naśladować dorosłych, a w zabawach trenują różne sytuacje społeczne. Kochają bawić się w sklep, przychodnię czy w dom. To bardzo cenne zabawy, bo pomagają dziecku lepiej opanować zasady otaczającej je rzeczywistości, znakomicie rozwijają też wyobraźnię, a także – gdyż często wymagają większej liczby uczestników – uczą współpracy. W sklepie http://www.zabawki-gry.pl znajdziemy na przykład kuchnie dla dzieci. Warto zapomnieć o stereotypie, że to zabawka dla dziewczynek – chłopcy także uwielbiają bawić się w gotowanie. A nowoczesne kuchnie dla dzieci to kolorowe i bardzo atrakcyjne przedmioty.
  • Do zabawy w odgrywanie ról oczywiście idealnie nadają się też lalki, domki dla lalek i wszelkie towarzyszące temu akcesoria. Dzieci bardzo lubią też bawić się sklep. Stragan czy inna zabawka odwzorowująca sklep to znakomity pomysł na prezent. Także kasa sklepowa pozwoli na fantastyczną zabawę. Warto pamiętać, że zabawa w sklep to też doskonały sposób na pierwsze doświadczenia z działaniami matematycznymi. A w zabawie wszystko przyswaja się znacznie łatwiej.
  • Wiek przedszkolny to też czas, kiedy nieocenioną rozrywką i nauką są klocki. Powoli można już myśleć o drobniejszych i bardziej skomplikowanych, bo dzieci coraz lepiej radzą sobie z dopasowywaniem niewielkich elementów. Ważne, by klocki pozwalały na pracę wyobraźni, bez narzucania konkretnej rzeczy do zbudowania. Oczywiście poza drobnymi klockami nadal sprawdzają się te większe, na przykład drewniane. To klasyka, bez której trudno sobie wyobrazić dziecięcy pokój.
  • Dobrym pomysłem na prezent są też wszelkiego rodzaju zabawki związane z działaniami artystycznymi, na przykład plastycznymi czy muzycznymi. Dzieci naturalnie cechują się wysoką wrażliwością na sztukę i mają w sobie dużą chęć tworzenia. Umożliwimy im to, dając na przykład instrumenty muzyczne, takie jak zestawy perkusyjne, perkusjonalia, keyboardy czy cymbałki. Także tablica magnetyczna i pudełko kredy mogą stać się wspaniałą rozrywką na wiele, wiele godzin. Warto pamiętać, że dzieci nie potrzebują wiele, by dobrze się bawić. Co więcej – nadmiar zabawek, a także zabawki zbyt ekspansywne, kolorowe i hałaśliwe wcale im nie służy.