Najnowsze artykuły

Najlepsze zabawki dla małego majsterkowicza

Wybierając zabawki dla dzieci, kierujemy się różnymi kryteriami. Bierzemy pod uwagę między innymi zainteresowania naszego malucha oraz cenę i jakość...

Czytaj Więcej

Pojazdy na akumulator a wiek dziecka

Od jakiegoś czasu pojazdy na akumulator są jednymi z najchętniej wybieranych prezentów dla dzieci. Nie ma co ukrywać: takie zabawki stały się prawdziwym hitem sprzedażowym. Producenci zabawek stale powiększają swój asortyment, dzięki czemu możemy wybierać spośród naprawdę różnorodnych propozycji. Dzieciaki wręcz uwielbiają pojazdy na akumulator. Marzenie o posiadaniu takiej zabawki nierzadko spędza maluchom sen z powiek – zresztą nie tylko im. Rodzice kilkulatków często mają trudny orzech do zgryzienia, ponieważ nie wiedzą, który z całej masy pojazdów będzie odpowiedni dla ich dziecka. Najważniejszą rzeczą, jaką powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze autka na akumulator, jest wiek naszego malucha. W dzisiejszym poradniku podpowiemy, na co zwrócić uwagę kupując pojazd dla dzieci w różnym wieku.

Kupujemy pojazd na akumulator dla dwulatka

Większość osób zapewne myśli, że dwuletnie dzieci są jeszcze za małe na korzystanie z pojazdów na akumulator. Jednak nie jest to do końca zgodne z prawdą. W ofercie wiodących producentów bez problemu znajdziemy pojazdy dobre dla dwulatków. Podstawową zasadą jest tutaj odpowiednie wyprofilowanie siedzenia i wygodne oparcie, aby maluch mógł zająć prawidłową pozycję podczas jazdy. Oczywiste jest, że pojazd dla dwulatka nie powinien osiągać zbyt dużych prędkości.

Wybieramy pojazd na akumulator dla czterolatka

Czterolatki mogą korzystać już z nieco szybszych i większych pojazdów na akumulator. Oczywiście nadal najważniejsze pozostają kwestie bezpieczeństwa. Jako opiekunowie nigdy nie pozwalajmy bawić się dziecku pojazdem na akumulator bez naszego nadzoru. Dobre będą na przykład pojazdy z jednym silnikiem, nieosiągające jeszcze za dużych prędkości.

Pojazdy na akumulator dla pięcio- i sześciolatków

W wieku pięciu i sześciu lat dziecko zapewne będzie już zwracało uwagę na to, jak wygląda jego pojazd. W tym wieku dobrze sprawdzają się wszelkiego rodzaju samochody na licencji znanych marek, np. zabawkowa wersja Ferrari, Maserati czy Lamborghini. Często bywa tak, że dziecięce zainteresowanie samochodzikami może przerodzić się później w prawdziwą pasję do motoryzacji.

Najlepsze pojazdy na akumulator dla dziesięciolatka

Dziesięciolatki mogą korzystać już z szybszych i bardziej masywnych pojazdów na akumulator. W tym przypadku można kupić pojazd z dwoma silnikami. Jednak nie zapominajmy o tym, by być przy dziecku w trakcie zabawy i nie pozwalać mu na zbytnie oddalanie się od opiekunów. Jednym z podstawowych parametrów, jakie powinniśmy sprawdzić kupując pojazd dla dziesięciolatka, jest jego maksymalny udźwig. Dziesięciolatek dziesięciolatkowi nierówny, dlatego koniecznie dostosujmy parametry auta do wzrostu i wagi młodego miłośnika motoryzacji.