Najnowsze artykuły

Najlepsze zabawki dla małego majsterkowicza

Wybierając zabawki dla dzieci, kierujemy się różnymi kryteriami. Bierzemy pod uwagę między innymi zainteresowania naszego malucha oraz cenę i jakość...

Czytaj Więcej

Zabawki XXI-ego wieku dla najmłodszych

Zabawki kojarzą się najczęściej z przedmiotami dla małych dzieci - pluszowymi misiami i postaciami, lalkami, pistoletami na wodę czy żołnierzykami. Nic dziwnego, ponieważ niegdyś takie zabawki właśnie podbijały serca najmłodszych, z którymi chętnie bawili się także rodzice. Zabawki niegdyś były znacznie prostsze, jeszcze dekadę temu młodzież szalała na ulicach i boiskach, grając w klasy czy skacząc na gumie. Wystarczyła do szczęścia piłka, kawałek elastycznego sznura czy kreda, ponieważ liczyło się bardziej towarzystwo od rzeczy. Czasy się zmieniły, a z nimi również zabawki dla dzieci.

Zabawki, a technologia

Dzisiaj technologia odgrywa bardzo istotną rolę w życiu dzieci, które już nie bawią się całymi dniami na placach zabaw, nie grają do zmroku w berka czy nie jeżdżą na rowerach po osiedlu. Teraz dzieci dostają jako zabawki nowoczesne hulajnogi, tablety i gry mobilne. Nawet gdy wychodzą na zewnątrz to najczęściej z nowinkami technologicznymi w postaci psp, tabletu, telefonu komórkowego z dostępem do Internetu oczywiście. To sprawia, że wolą spędzać czas w cyfrowym świecie, niż skupiać się na relacjach z rówieśnikami. Godzinami spoglądają w szklany ekran lub monitor i dobrze się bawią, acz inaczej od tych form rozrywki sprzed około dekady.

Zabawki dla najmłodszych

Zabawki dla małych milusińskich także się znacznie zmieniły. Jasne, wciąż ważną rolę odgrywają lalki czy misie i pluszaki, ale także pojawiły się nowe kategorie zabawek dla dzieci. Szczególnie widać to na rynku amerykańskim, skąd pochodzą takie zabawki, jak bardzo popularne tam pojazdy akumulatorowe. Dzieci cieszą się mogąc pojeździć własnym mini-autem, bo kto nie lubił gokartów na pedały w dzieciństwie. Teraz dzieci mogą mieć taką furę na własnym podwórku i może akumulator nie osiąga zbyt dużych prędkości, ale na pewno robi wrażenie na okolicznych dzieciach. Elektryczne pojazdy to w dodatku nie tylko świetna zabawka dla chłopców, ale także rodzaj zabawki dla dziewczynek. Nowoczesne modele mają dokładny design, możliwość modyfikowania pod własny gust oraz posiadają oryginalne licencje znanych marek samochodowych, jak mercedes czy bmw. W dodatku, aby była jasność, nie mowa tylko o sterowanych autkach na akumulator czy baterie, ale także o wersjach nieco większych do jazdy. Zdecydowanie, branża zabawek zmieniła się znacznie i skoczyła w przyszłość w porównaniu do lat 90. XX wieku.

Zabawki na licencji

Nie da się nie zauważyć, że ogromną popularnością cieszą się zabawki sygnowane znakiem wielkiej, światowej marki - Disney czy Lego są tego najlepszymi przykładami. Popularne są znane brandy, które choć w wysokich cenach, mają rzesze fanów wśród dorosłych i dzieci. Modele statków ze Star Warsów czy klocki Lego w wydaniu z Gwiezdnych Wojen potrafią osiągać naprawdę wysokie ceny za egzemplarz, ale ich popularność w ostatnich latach jest znacznie wyższa ze względu na powstawanie nowych filmów z tego uniwersum. Nawet w przypadku technologicznych zabawek czy jeździków - lepiej sprzedają się te z logiem Apple czy Audi. Znana marka zwyczajnie sama się sprzedaje.