Najnowsze artykuły

Najlepsze zabawki dla małego majsterkowicza

Wybierając zabawki dla dzieci, kierujemy się różnymi kryteriami. Bierzemy pod uwagę między innymi zainteresowania naszego malucha oraz cenę i jakość...

Czytaj Więcej

Najciekawsze zabawki dla chłopca

Jakie zabawki na pewno ucieszą małego chłopca?

Jeśli szukasz prezentu dla dziecka, skorzystaj z naszych podpowiedzi. Uwaga: choć zabawki opisane niżej zwykle polecane są dla chłopców, warto czasami spojrzeć mniej stereotypowo. Z pewnością niejedna z poniższych propozycji ucieszy też małą dziewczynkę. Wszystkie wymienione zabawki znajdziesz na stronie http://www.zabawki-gry.pl Wszystkie oferowane zabawki oraz urządzenia są najwyższej jakości i cieszą się dużym uznaniem rodziców.

Zabawki do majsterkowania

Majsterkowanie to zabawa, która może stać się początkiem pasji na całe życie! Dlaczego warto zachęcać dzieci do majsterkowania? Przede wszystkim jest to zajęcie, które rozwija wyobraźnię techniczną, uczy też precyzji i cierpliwości. Poza tym oglądanie efektów swojej pracy wzmacnia dziecięce poczucie sprawności, a to jest nie do przecenienia.

Oczywiście, zanim przejdziemy do prawdziwych narzędzi, warto zacząć od niewielkich zestawów dla małego majsterkowicza. Zabawkowe warsztaty z narzędziami są w stu procentach bezpieczne, a pomogą w rozwinięciu wielu umiejętności. Ciekawym połączeniem majsterkowania z innymi zabawami są klocki do skręcania. To klasyczna zabawka, która daje dużo radości kolejnym pokoleniom chłopców. Nieco starsze dzieci na pewno ucieszą się z zestawów stworzonych tak, by samodzielnie wykonać na przykład robota solarnego. Warto też pamiętać, że tego rodzaju zajęcia to najlepsza forma nauki przez zabawę.

Zabawki militarne

Zabawki militarne uważane są za kontrowersyjne, jednak nie robi to żadnego wrażenia na małych chłopcach, którzy wprost przepadają za czołgami i innymi pojazdami wojskowymi, a także za zabawkowymi pistoletami. Oczywiście decyzja o nabyciu tego rodzaju zabawki należy do rodzica, jednak warto pamiętać, że wiele nowoczesnych zabawek militarnych, na przykład tych dostępnych na stronie http://www.zabawki-gry.pl może posłużyć nie tylko do zwykłej „strzelanki”, ale do bardziej zaawansowanej zabawy w rozgrywanie bitew, co rozwija myślenie strategiczne, może być też znakomitym podłożem do późniejszego wzbogacania wiedzy historycznej.

Zabawki zdalnie sterowane

Zabawki zdalnie sterowne, przede wszystkim motoryzacyjne to także absolutny hit dla większości chłopców. Nowoczesne modele w realistyczny sposób odwzorowują prawdziwe samochody, co podnosi ich atrakcyjność. Sterowanie pozwala na urządzanie wyścigów i emocjonująca zabawę w gronie kolegów. Należy jedynie pamiętać, by dopasować zdalnie sterowane zabawki do wieku dziecka. Te dla maluchów muszą być odporne na upadki i uderzenia, zwykle są też plastikowe i kolorowe, by były atrakcyjne dla najmłodszych. Nieco delikatniejsze i bardziej zaawansowane modele nadają się dla starszych dzieci, które już ostrożniej obchodzą się z zabawkami. Ciekawą odmianą tego rodzaju zabawek są też zdalnie sterowane roboty oraz zabawki latające, takie jak helikoptery.

Oczywiście, szukając pomysłu na prezent dla chłopca, zawsze możemy też sięgnąć po zabawki ponadczasowe i uniwersalne, takie jak zestawy klocków. Wiele dzieci przepada też za grami planszowymi, które są znakomitym sposobem na wspólne spędzanie czasu w gronie rodziny.