Najnowsze artykuły

Najlepsze zabawki dla małego majsterkowicza

Wybierając zabawki dla dzieci, kierujemy się różnymi kryteriami. Bierzemy pod uwagę między innymi zainteresowania naszego malucha oraz cenę i jakość...

Czytaj Więcej

Najpopularniejsze zabawki dla dzieci

W dzisiejszych czasach wybór zabawek dla dzieci jest naprawdę ogromny. Jednak nie wszystkie z nich cieszą się taką samą popularnością. Niektóre rodzaje zabawek są wyjątkowo lubiane przez maluchy, inne zaś trochę mniej. Producenci dwoją się i troją, by sprostać coraz większym wymaganiom rodziców i dzieci. Jednak są takie zabawki, które – pomimo, że nie są może supernowoczesne i nie kosztują fortuny – są uwielbiane przez praktycznie wszystkie dzieciaki. Przedstawiamy nasze subiektywne zestawienie najpopularniejszych zabawek dla dzieci.

Klocki

Nasze zestawienie otwiera zabawka, której można by nadać już miano kultowej. Klocki – bo o nich tu mowa – to jedna z ukochanych zabawek dzieci w każdym wieku. Klocki doskonale wspomagają rozwój dziecięcej wyobraźni. Zabawa klockami pozytywnie wpływa na pamięć i koncentrację, a także umożliwia dzieciom ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej. Dlatego bez dwóch zdań klocki powinny znaleźć się w pokoju każdego kilkulatka.

Lalki

Kolejną zabawką, która od lat bije rekordy popularności, są lalki. Małe dzieci bardzo lubią zajmować się lalkami, ponieważ mogą w ten sposób naśladować swoich rodziców. Lalki były ukochanymi zabawkami naszych rodziców i dziadków – a ich popularność najprawdopodobniej będzie trwała jeszcze przez wiele pokoleń. Opieka nad lalkami uczy dzieci czułości, dzięki czemu w dorosłym życiu mogą być bardziej empatyczne.

Maskotki

Aby dziecko mogło prawidłowo się rozwijać, konieczne jest zapewnienie mu poczucia bezpieczeństwa. Już od najwcześniejszych chwil życia bezpieczeństwo kojarzy się dziecku z przytulaniem. Dlatego kolejną zabawką, o której chcielibyśmy wspomnieć, są maskotki i przytulanki. Takie zabawki powinny znaleźć się w pokoju każdego malucha, niezależnie od jego wieku i płci.

Puzzle i układanki

Kolejnym typem zabawek, które pomagają w rozwoju dziecięcej wyobraźni, są różnego rodzaju puzzle i układanki. Układanie puzzli nie tylko odpręża, lecz stanowi także świetną okazję do spędzenia czasu razem. W dobrych sklepach znajdziemy także ciekawe układanki przestrzenne, które nie tylko uczą maluchy cierpliwości, lecz także pomagają udoskonalać jego orientację przestrzenną.

Gry planszowe

W ostatnich latach gry planszowe bardzo zyskały na popularności. Obecnie w takie gry grają nie tylko dzieci, lecz również dorośli. Gry planszowe to zdecydowanie lepsza opcja niż granie na komputerze. Planszówki to również doskonały sposób uczenia się nowych wiadomości. Grając w gry planszowe, dziecko może przyswajać wiedzę w bardzo przyjemny sposób. W sprzedaży znajdziemy całe mnóstwo planszówek dedykowanych różnych grupom wiekowym. Naszym zdaniem warto już od najmłodszych lat grać z dzieckiem w planszówki. To świetna zabawa dla całej rodziny.