Najnowsze artykuły

Najlepsze zabawki dla małego majsterkowicza

Wybierając zabawki dla dzieci, kierujemy się różnymi kryteriami. Bierzemy pod uwagę między innymi zainteresowania naszego malucha oraz cenę i jakość...

Czytaj Więcej

Najlepsze zabawki dla dziewczynek

Sklepowe półki wprost uginają się pod ilością modeli zabawek. Wybranie tej odpowiedniej wcale nie jest takie proste. Jeszcze trudniejsze jest trafienie w gust naszego malucha – każde dziecko jest przecież inne. Do pewnego etapu w życiu wszystkie dzieci – zarówno dziewczynki, jak i chłopcy – bawią się tymi samymi zabawkami. Jednak przychodzi kiedyś ten czas, kiedy dzieci zaczynają się różnicować. Następuje to najczęściej na etapie przedszkola. W wieku czterech lat dziewczynki nie chcą już bawić się tymi samymi zabawkami co chłopcy (i odwrotnie). Dlatego na tym etapie życia naszego malucha powinniśmy bardziej starannie dobierać zabawki. W dzisiejszym poradniku podpowiemy, jakie zabawki będą odpowiednie dla dziewczynki.

Lalki hiszpańskie

Każda mała dziewczynka lubi bawić się lalkami. To zabawki, które towarzyszyły naszym mamom, babciom i prababciom. Lalki są po prostu ponadczasową klasyką, i pewnie jeszcze przez wiele pokoleń się to nie zmieni. Małe dziewczynki są bardzo empatyczne, dlatego z przyjemnością opiekują się lalkami. Jednymi z najciekawszych lalek są lalki hiszpańskie. Lalki hiszpańskie swoją nazwę zawdzięczają po prostu krajowi, z którego pochodzą. Te wyjątkowe lalki charakteryzują się niezwykłym odwzorowanie szczegółów. Lalki hiszpańskie są perfekcyjnie wykonane, dzięki czemu są najbardziej realistyczne spośród wszystkich innych rodzajów lalek. Dzięki wykonaniu lalki z miękkiego winylu te urocze bobasy nadają się nawet dla bardzo małych dzieci. Każda oryginalna lalka hiszpańska jest ubrana w ręcznie wykonane ubranko.

Wózek dla lalki

Jeśli lalka, to oczywiście i wózek. Małe dziewczynki uwielbiają podpatrywać swoją mamę, swoje babcie i ciocie i naśladować, jak kobiety opiekują się dziećmi. Dlatego będą wprost zachwycone, mogąc wozić swoją lalkę w wózeczku. Wózki dla lalek do złudzenia przypominają prawdziwe wózki dziecięce – są oczywiście mniejsze i bardziej kolorowe. Wózek dla lalek może być używany jako gondola lub spacerówka. Wybierając wózek dla lalek, zwróćmy przede wszystkim uwagę na jakość wykonania. Najpraktyczniejsze są te wózki, w których możliwe jest zdjęcie poszczególnych elementów materiałowych do wyprania.

Domek dla lalek

Własny domek dla lalek to wciąż jedno z największych marzeń małych dziewczynek. Na szczęście współcześnie produkowane domki są znacznie tańsze niż te, które pamiętamy z lat naszego dzieciństwa, dlatego taki wydatek nie nadszarpnie specjalnie naszego budżetu. Domek dla lalek to fantastyczny sposób na spędzanie czasu. Dziewczynki mogą do woli zmieniać aranżację w pokojach, przestawiać meble, bawić się w sprzątanie i gotowanie, przyjmować gości i robić te wszystkie rzeczy, których chciałyby nauczyć się małe gospodynie. Wybierając domek dla lalek, musimy wziąć pod uwagę takie parametry, jak: wielkość domku, wyposażenie oraz rodzaj lalek, jakie będą w nim mieszkały. W standardowym wyposażeniu domku znajdują się meble, sprzęty AGD i figurki rodziny.