Najnowsze artykuły

Najlepsze zabawki dla małego majsterkowicza

Wybierając zabawki dla dzieci, kierujemy się różnymi kryteriami. Bierzemy pod uwagę między innymi zainteresowania naszego malucha oraz cenę i jakość...

Czytaj Więcej

Marzenie dzieciństwa, czyli własny pojazd na akumulator

W życiu każdego z rodziców prędzej czy później przychodzi czas, gdy musi zmierzyć się z gorliwym życzeniem dziecka dotyczącym zakupu pojazdu na akumulator. Dziecko z pewnością będzie zachwycone, gdy otrzyma wymarzony samochód i będzie mogło po raz pierwszy zasiąść za kierownicą. W sprzedaży jest obecnie cała masa pojazdów zasilanych techniką akumulatorową. Pojazdy na akumulator kupimy między innymi w dobrych sklepach z zabawkami. Szeroki wybór modeli może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Jaki samochód wybrać? Na co zwracać uwagę przy zakupie? Na wszystkie z tych pytań odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Typy pojazdów na akumulator

Mówiąc o pojazdach akumulatorowych zazwyczaj mamy mglistą wizję tego, jak powinien on wyglądać. Jednakże gdy przychodzi czas zakupów, najczęściej bezradnie rozkładamy ręce, gubiąc się w mnogości modeli i rodzajów. Dlatego pierwsze co powinniśmy wiedzieć na temat pojazdów zasilanych akumulatorowo to podstawowy podział ich typów. Musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim kwestię tego, czy pojazd ma być jedno- czy dwuosobowy. Ma to oczywiście bezpośredni związek z wielkością samego urządzenia i najczęściej również z jego ceną. Najczęściej kupowanym typem pojazdu są samochody jednoosobowe, często wyposażone w możliwość zdalnego sterowania za pośrednictwem pilota. Możliwość kierowania pilotem to kolejna kwestia, którą należy rozważyć. Pojazdy dwuosobowe są większe i cięższe, ale mogą za to pomieścić zarówno kierowcę, jak i pasażera.

Pojazdy zdalnie sterowane

Dużą popularnością cieszą się pojazdy wyposażone w mechanizm zdalnego sterowania. Kierowaniem za pomocą specjalnego pilota w przypadku takich samochodów zajmuje się opiekun, podczas gdy dziecko siedzi w środku pojazdu. Opiekun może zmieniać kierunek jazdy oraz określać prędkość poruszania się autka. W przypadku niektórych pojazdów pilot umożliwia także zdalne zahamowanie. Taka forma zabawy sprawdza się u młodszych dzieci, ponieważ starsze najczęściej chcą już kierować pojazdem samodzielnie – i oczywiście również mają taką możliwość, ponieważ w pojeździe zamontowany jest pedał „gazu”, hamulec i kierownica.

Jak wybrać rodzaj pojazdu na akumulator

Wybierając rodzaj autka na akumulator najlepiej wziąć pod uwagę po prostu wiek naszego podopiecznego. Produkowane obecnie modele różnią się bowiem w zależności od wieku, dla jakiego są przeznaczone.
Większość pojazdów na akumulator jest odpowiednia dla dzieci w wieku powyżej 3 roku życia. Jeśli jednak pragniemy sprawić takie autko dwulatkowi, również mamy taką możliwość. W tym przypadku niezwykle istotne jest zwrócenie uwagi na odpowiednio wyprofilowane siedzenia oraz – z uwagi na ograniczone jeszcze możliwości manualne naszego szkraba – osiąganie przez samochód tylko niewielkich prędkości.
Jeżeli chodzi o starsze dzieci mamy do wyboru znacznie więcej możliwości. Cztero- czy pięciolatkowi można już kupić nieco większe autko, mogące poruszać się z wyższymi prędkościami. Idealnie sprawdzą się w tym przypadku pojazdy jednosilnikowe z napędem na tylną oś.

Mówi się, że apetyt rośnie w miarę jedzenia – to stare powiedzenie doskonale odzwierciedla marzenia na temat własnego pojazdu u starszych dzieci. Dziesięciolatkowi można już sprawić większy pojazd z mocniejszym silnikiem (lub dwoma mniejszymi silniczkami napędzającymi osobno obydwie osie).